eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team

Join the forum, it's quick and easy

eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team
eBosna i Hercegovina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plaćenička vojska

3 posters

Go down

Plaćenička vojska Empty Plaćenička vojska

Komentar by Federalni agent Sat May 08, 2010 9:09 pm

Pozdrav svima.

Na početku moram reći da sam novi i u e-svijetu i na forumu, pa bih zamolio da mi odgovorite na par pitanja nakon čega ću dodati i svoj komentar vezan za naslov teme.

- Nije mi jasna ova podjela na vojsku Federacije i RS-a, zar to sve ne bi trebalo biti OS BiH?

- Dosta štete nanosimo sami sebi našom neslogom, primjera radi u onom ratu sa e-Hrvatskom u kojoj su "saveznici iz iste e-države" ratovali jedni protiv drugih. Može li se ovo kako popraviti?

Prijedlog koji je vezan za naslov teme glasi:

- Da li je moguće formitati plaćeničku vojsku iz oba navedena tabora koja će u ratovima u kojima nema interesa određenoj strani ponuditi "učešće u odbrani e-zemlje ili napadu na e-zemlju" za određen iznos u zlatu? Dobijeno zlato igrači mogu zadržali za sebe, ili ga mogu dati u BH kasu za bolji razvoj privrede, odnosno ono što je najbolje.

Ukoliko je ovo omogućeno pravilima igre, nastavio bih sa nizom prijedloga prezentirajući svoje vizije o svemu kako bi to izgledalo.
Federalni agent
Federalni agent
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 8
eRepublik BAM : 14
Join date : 2010-05-08

Na vrh Go down

Plaćenička vojska Empty Re: Plaćenička vojska

Komentar by Gazija97 Sat May 08, 2010 9:11 pm

-Federacija se bori na strani EDEN-a,strani koja nam je uvijek pomagala dok se RS bori na strani Phoenixa saveza koji nas je TO i zbog kojeg nemamo zemlje

a za ostale cekaj odg iskusnijih
Gazija97
Gazija97
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 314
eRepublik BAM : 376
Join date : 2009-09-01

http://www.ctb-team.com

Na vrh Go down

Plaćenička vojska Empty Re: Plaćenička vojska

Komentar by Mentalita Sat May 08, 2010 9:13 pm

eBosna i Hercegovina se ne dijeli na vojsku Federacije i Republike Srpske.

eBosna i Hercegovina ima jedinstvenu vojnu organizaciju - OSeBiH (Oružane snage eBiH).

Pojedinci iz eSrbije su formirali paravojnu jedinicu VeRS (Vojska eRepublike Srpske).

Te pojedince iz eSrbije ne podržava cjelokupna srpska populacija, jer je poznato da u eBiH vojsci postoji određen dio eBosanaca i Hercegovaca (koji su u stvarnom životu Srbi, ali se ovdje isključivo deklarišu kao eBiH jer nisu za uplitanje stvarnog života u igru). Ima ih i u zapovjedništvu (visokopozicionirani). Tako da ne bude da su samo obicni poslušnici.
Mentalita
Mentalita
Administrator
Administrator

Posts : 369
eRepublik BAM : 486
Join date : 2009-05-06
Location : Federation of Bosnia and Herzegovina, eBiH

http://ebih.niceboard.net

Na vrh Go down

Plaćenička vojska Empty Re: Plaćenička vojska

Komentar by Mentalita Sat May 08, 2010 9:16 pm

Btw. ništa od neutralnosti, tu smo već bili ali to se jednostavno ne isplati.

Uostalom, nećemo da budemo nikakva nenormalna država barem u virtualnoj igrici; skoro sve države su u savezu, zabavljaju se itd. što bi mi bili 'levati' ko u RL-u.
Mentalita
Mentalita
Administrator
Administrator

Posts : 369
eRepublik BAM : 486
Join date : 2009-05-06
Location : Federation of Bosnia and Herzegovina, eBiH

http://ebih.niceboard.net

Na vrh Go down

Plaćenička vojska Empty Re: Plaćenička vojska

Komentar by Federalni agent Sat May 08, 2010 9:21 pm

Mentalita (citat):Btw. ništa od neutralnosti, tu smo već bili ali to se jednostavno ne isplati.

Ma nisam mislio na tu vrstu neutralnosti, nego na jednu drugu... Smile

Svi ratovi se najavljuju prije, a ukoliko sa napadačkom i/ili braniteljskom strukturom u određenom najavljenom ratu nismo u savezu, te e-zemlje su neutralne za nas.

E sada ide onaj prijedlog o "plaćeničkoj vojsci" po sistemu "vi nama zlato, mi vama vojnike koji učestvuju na vašoj strani", i to je sva mudrost. Smile
Federalni agent
Federalni agent
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 8
eRepublik BAM : 14
Join date : 2010-05-08

Na vrh Go down

Plaćenička vojska Empty Re: Plaćenička vojska

Komentar by Gazija97 Sat May 08, 2010 9:23 pm

Da smo jači možda bismo mogli to naplaćivati ali zasad ne
Gazija97
Gazija97
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 314
eRepublik BAM : 376
Join date : 2009-09-01

http://www.ctb-team.com

Na vrh Go down

Plaćenička vojska Empty Re: Plaćenička vojska

Komentar by Mentalita Sat May 08, 2010 9:24 pm

Federalni agent (citat):
Mentalita (citat):Btw. ništa od neutralnosti, tu smo već bili ali to se jednostavno ne isplati.

Ma nisam mislio na tu vrstu neutralnosti, nego na jednu drugu... Smile

Svi ratovi se najavljuju prije, a ukoliko sa napadačkom i/ili braniteljskom strukturom u određenom najavljenom ratu nismo u savezu, te e-zemlje su neutralne za nas.

E sada ide onaj prijedlog o "plaćeničkoj vojsci" po sistemu "vi nama zlato, mi vama vojnike koji učestvuju na vašoj strani", i to je sva mudrost. Smile
Ma znam na sta si mislio, bilo je vec razmatranja takvih prijedloga ranije; ali, jednostavno, mi smo i preslabi da bi neko placao nase usluge. Wink
Mentalita
Mentalita
Administrator
Administrator

Posts : 369
eRepublik BAM : 486
Join date : 2009-05-06
Location : Federation of Bosnia and Herzegovina, eBiH

http://ebih.niceboard.net

Na vrh Go down

Plaćenička vojska Empty Re: Plaćenička vojska

Komentar by Federalni agent Sat May 08, 2010 9:29 pm

Gazija97 (citat):Da smo jači možda bismo mogli to naplaćivati ali zasad ne

Onda bi trebalo malo "poganjati" admine najposjećenijih BH foruma + ovih provajderskih (odmah na početku predlažem Sarajevo X i BH Telekom) da na mailove svojih korisnika pošalju barem obavjest o postojanju e-BiH, ili da to redovno mjesečno objavljuju na forumu kako bi nam pomogli. Primjera radi, ja uopšte nisam znao za ovu igru a na netu sam oko 10 godina. Sasvim slučajno sam je "našao" preko googla. Dakle... Ima nas, ima nas, samo nas treba informisati, pa kada budemo malo jači, onda ćemo i naplaćivati. Very Happy
Federalni agent
Federalni agent
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 8
eRepublik BAM : 14
Join date : 2010-05-08

Na vrh Go down

Plaćenička vojska Empty Re: Plaćenička vojska

Komentar by Mentalita Sat May 08, 2010 9:31 pm

Federalni agent (citat):
Gazija97 (citat):Da smo jači možda bismo mogli to naplaćivati ali zasad ne

Onda bi trebalo malo "poganjati" admine najposjećenijih BH foruma + ovih provajderskih (odmah na početku predlažem Sarajevo X i BH Telekom) da na mailove svojih korisnika pošalju barem obavjest o postojanju e-BiH, ili da to redovno mjesečno objavljuju na forumu kako bi nam pomogli. Primjera radi, ja uopšte nisam znao za ovu igru a na netu sam oko 10 godina. Sasvim slučajno sam je "našao" preko googla. Dakle... Ima nas, ima nas, samo nas treba informisati, pa kada budemo malo jači, onda ćemo i naplaćivati. Very Happy
Ma kakvi jarane, nema sanse;nece to dok im masno ne platis. Neutral
Mentalita
Mentalita
Administrator
Administrator

Posts : 369
eRepublik BAM : 486
Join date : 2009-05-06
Location : Federation of Bosnia and Herzegovina, eBiH

http://ebih.niceboard.net

Na vrh Go down

Plaćenička vojska Empty Re: Plaćenička vojska

Komentar by Gazija97 Sat May 08, 2010 9:41 pm

Federalni agent (citat):
Gazija97 (citat):Da smo jači možda bismo mogli to naplaćivati ali zasad ne

Onda bi trebalo malo "poganjati" admine najposjećenijih BH foruma + ovih provajderskih (odmah na početku predlažem Sarajevo X i BH Telekom) da na mailove svojih korisnika pošalju barem obavjest o postojanju e-BiH, ili da to redovno mjesečno objavljuju na forumu kako bi nam pomogli. Primjera radi, ja uopšte nisam znao za ovu igru a na netu sam oko 10 godina. Sasvim slučajno sam je "našao" preko googla. Dakle... Ima nas, ima nas, samo nas treba informisati, pa kada budemo malo jači, onda ćemo i naplaćivati. Very Happy

To smo i radili i vecina je portala nam pomogla i uspjeli smo napraviti BB ali mali i to je sada stalo
Gazija97
Gazija97
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 314
eRepublik BAM : 376
Join date : 2009-09-01

http://www.ctb-team.com

Na vrh Go down

Plaćenička vojska Empty Re: Plaćenička vojska

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics
» Vojska

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu