eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team

Join the forum, it's quick and easy

eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team
eBosna i Hercegovina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izvjestaj iz eFrancuske

5 posters

Go down

Izvjestaj iz eFrancuske Empty Izvjestaj iz eFrancuske

Komentar by Napster Boy Sun Aug 30, 2009 9:10 pm

Izvjestaj iz eFrancuske:
Pa prva sedmica posla je protekla fino i bez incidenata Smile. Pruzili su fino dobrodoslicu i ponudili pomoc. Stvarno fini eljudi. Al' to sam zakljucio ne samo iz tople dobrodoslice, vec sam uvidio da su oni veoma gostoljubiv narod, i posto necije ideje, i ljude opcenito. Da budem iskren nisam uspio upratiti skim zele da ratuju, ili ko ce ratovati sa njima, ali sam primjetio jednu zanimljivost. Naime njihov ministar odbrane, je napravio reformu vojske, i time ujedno od eFrancuske napravio potencijalno najvecu vojnu silu. Ta reforma se sadrzi od sljedeceg:
Svo stanovnistvo eFrancuske podjelio je u dvije skupine:

1. Aktivna vojska
Isti bi se sastojala od svih aktivnih i "vojnika", koji su uvijek spremni napustiti zemlju e branit isti ili njeniim saveznicima. Vojnici bi imali obuke u inostranstvu i sve "vojne" pogodnosti (free wea, karte u slucaj iznenadnog napada na neku zemlju saveznicu...)
2. Vojska po potrebi
VPP bi se sastojala od svi "ostalih" gradjana, koji su ili politicari, iili novinari..ma bilo sta. Oni bi branili zemlju od eventualnog napada.
Toliko od mene za ovaj put, sry sto nisam uradio ovaj izvjestaj bolje Sad. Ipak prvi put mi je. Naredni ce vec biti bolji Smile
Napster Boy Smile
Napster Boy
Napster Boy
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 2
eRepublik BAM : 4
Join date : 2009-08-23

Na vrh Go down

Izvjestaj iz eFrancuske Empty Re: Izvjestaj iz eFrancuske

Komentar by Jelah Sun Aug 30, 2009 9:42 pm

Ma extra ti je i ovo,praFo zanimljiva ideja

Btw biće to još bolje normala,samo polahko Wink
Jelah
Jelah
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 23
eRepublik BAM : 28
Join date : 2009-08-29
Age : 35
Location : Jelah

Na vrh Go down

Izvjestaj iz eFrancuske Empty Re: Izvjestaj iz eFrancuske

Komentar by Agich Mon Aug 31, 2009 1:18 am

mislim da 80 % država ima takvo uredjenje vojske ... al' et Very Happy
Agich
Agich
Top spamer
Top spamer

Posts : 343
eRepublik BAM : 403
Join date : 2009-05-07

Na vrh Go down

Izvjestaj iz eFrancuske Empty Re: Izvjestaj iz eFrancuske

Komentar by kenan008 Mon Aug 31, 2009 10:10 am

Napster Boy (citat):Izvjestaj iz eFrancuske:
Pa prva sedmica posla je protekla fino i bez incidenata Smile. Pruzili su fino dobrodoslicu i ponudili pomoc. Stvarno fini eljudi. Al' to sam zakljucio ne samo iz tople dobrodoslice, vec sam uvidio da su oni veoma gostoljubiv narod, i posto necije ideje, i ljude opcenito. Da budem iskren nisam uspio upratiti skim zele da ratuju, ili ko ce ratovati sa njima, ali sam primjetio jednu zanimljivost. Naime njihov ministar odbrane, je napravio reformu vojske, i time ujedno od eFrancuske napravio potencijalno najvecu vojnu silu. Ta reforma se sadrzi od sljedeceg:
Svo stanovnistvo eFrancuske podjelio je u dvije skupine:

1. Aktivna vojska
Isti bi se sastojala od svih aktivnih i "vojnika", koji su uvijek spremni napustiti zemlju e branit isti ili njeniim saveznicima. Vojnici bi imali obuke u inostranstvu i sve "vojne" pogodnosti (free wea, karte u slucaj iznenadnog napada na neku zemlju saveznicu...)
2. Vojska po potrebi
VPP bi se sastojala od svi "ostalih" gradjana, koji su ili politicari, iili novinari..ma bilo sta. Oni bi branili zemlju od eventualnog napada.
Toliko od mene za ovaj put, sry sto nisam uradio ovaj izvjestaj bolje Sad. Ipak prvi put mi je. Naredni ce vec biti bolji Smile
Napster Boy Smile



Za prvi put dobar izvjestaj.
kenan008
kenan008
Administrator
Administrator

Posts : 344
eRepublik BAM : 388
Join date : 2009-05-25

Na vrh Go down

Izvjestaj iz eFrancuske Empty Re: Izvjestaj iz eFrancuske

Komentar by Tinja Mon Aug 31, 2009 10:12 pm

Napster, izvjestaji se podnose na ovoj temi (tamo mozes vidjeti i kako treba da izgledaju).

http://ebih.niceboard.org/ministarstvo-vanjskih-poslova-f16/izvjestaji-ambasadora-t265.htm

Inace, dobar posao za pocetak, nastavi tako. Smile
Tinja
Tinja
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 154
eRepublik BAM : 206
Join date : 2009-05-07
Location : Kigali

Na vrh Go down

Izvjestaj iz eFrancuske Empty Re: Izvjestaj iz eFrancuske

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu