eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team

Join the forum, it's quick and easy

eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team
eBosna i Hercegovina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li smo svijesni mocnosti glasanja

+3
Friend Freeman
Cyboss
BH-Edin
7 posters

Go down

Da li smo svijesni mocnosti glasanja Empty Da li smo svijesni mocnosti glasanja

Komentar by BH-Edin Tue Jun 16, 2009 9:29 am

Ljudi vidimo li sta se desava oko nas? Imamo li mi kakve protumjere ako nama netko pokusa uraditi TO, ne mislim samo na stranacki vac na predsjednicki!!!

navodim samo primjer eto za onog sakala ljudi dadose 800+ glasova trenutno je tako, a u nasoj drzavi gledam samo 155 glasova u svim stranka, mozda su neki otisli u eHrvatsku glasati istina, al koliko nas zaista ima bar onih sto tipkaju vote, train, work, fight, da li nas ima dooljno da se odbranimo...
BH-Edin
BH-Edin
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 17
eRepublik BAM : 29
Join date : 2009-05-07

Na vrh Go down

Da li smo svijesni mocnosti glasanja Empty Re: Da li smo svijesni mocnosti glasanja

Komentar by Cyboss Tue Jun 16, 2009 2:17 pm

Nazalost, preslabi smo.
Realno gledano, ovaj srpski TO je vise demonstracija moci nego takticki potez, buduci da je usmjeren na HDS, a ne na neku manju stranku, kakvih u Hrvatskoj ima nekoliko. Sigurno se islo s tim da ce Hrvati osiguravati manje stranke s 40-50 glasova i da ce se na taj nacin "prosuti" njihovi glasovi.

Bilo kako bilo, Srbi su pokazali da imaju disciplinirano, dobro organizirano i mobilno biracko tijelo, sto im je najjaci adut u politckim igrama na Balkanu.

I svakako trebamo biti spremni na sve. Pa i to da u narednom periodu eBiH postane neciji poligon za demonstraciju moci.
avatar
Cyboss
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 25
eRepublik BAM : 29
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Da li smo svijesni mocnosti glasanja Empty Re: Da li smo svijesni mocnosti glasanja

Komentar by Friend Freeman Tue Jun 16, 2009 7:17 pm

mogu se sloziti vecina glasova su dobili od indonezana a sve su presumjerili na jednu stranku .

Smatram da prava organizacija ce se tek uvidjeti na kongresnim izborima.

Sto zahtjeva najvise promatranja i strpljenja.
Friend Freeman
Friend Freeman
Bivši predsjednik eBiH
Bivši predsjednik eBiH

Posts : 126
eRepublik BAM : 178
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Da li smo svijesni mocnosti glasanja Empty Re: Da li smo svijesni mocnosti glasanja

Komentar by eronet Wed Jun 17, 2009 12:44 am

Nama sad da eSrbija dode za TO, to nam neprestavlja problem. I danas TO, sta nam mogu, negranicimo sa njima. Zato nama prestavlja opasnost ako TO kongres HR.
eronet
eronet
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 10
eRepublik BAM : 14
Join date : 2009-05-24

Na vrh Go down

Da li smo svijesni mocnosti glasanja Empty Re: Da li smo svijesni mocnosti glasanja

Komentar by Cyboss Wed Jun 17, 2009 1:27 am

eronet (citat):Nama sad da eSrbija dode za TO, to nam neprestavlja problem. I danas TO, sta nam mogu, negranicimo sa njima. Zato nama prestavlja opasnost ako TO kongres HR.

Ne mogu nas napasti, istina, ali mogu nam sjebati ekonomiju i jos svasta nesto. Treba racunati i da bi ulaskom u BiH Srbi mogli napadati Hrvatsku "s ledja", eBiH granici s vecinom eHR regija. Osim toga, ulazak Srba u eBiH kongres bi znacio da mi Hrvatima ne mozemo vise pomagati, jer moramo rjesavati probleme u svom dvoristu.

Treba racunati da Srbi nece nista raditi napamet. Pred ove izbore se u Hrvatskoj pricalo da se cuvaju slabije stranke, jer ce Srbi pokusati TO preko njih. I sta se desilo? U ovim manjim strankama bilo je po 60 glasova razlike, ali je zato HDS pala. Tko je to mogao ocekivati?

Sad mi idemo stititi eHrvatsku jer svi ocekuju da ce Srbi udariti na eHR. Sta ako se opet desi nesto neocekivano? U svakom slucaju, mislim da je los potez JAVNO pozivati na preseljenje. Da su Srbi 20 dana ranije objavili svoje planove mozda bi sve to drukcije zavrsilo. Ovako, bio je dovoljan predsjednikov poziv u 19:00 i do 21:30 HDS je bila u njihovim rukama.
avatar
Cyboss
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 25
eRepublik BAM : 29
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Da li smo svijesni mocnosti glasanja Empty Re: Da li smo svijesni mocnosti glasanja

Komentar by Friend Freeman Wed Jun 17, 2009 3:42 am

slazem se cyboos sa tobom. Treba BiH dignuti i paziti, cak bi javno pozvao na neutralnost svih gradana o ovom aspektu kroz novine.

Pricao sma sa srbima i cilj im je vracanje njihovih regija, sto po mojem misljenju normalno da zasluzuju. Da napomenem rekli su mi da nece dirat BiH sto mi je dovoljno i nadam se da ce odrzati svoje obecanje.

Istina da su ehrvati pomogli eBiH u dosta stvari, ko se osjeca duznim pomoci neka pomogne. BiH mora paziti prije svega na sebe !

Kad nas bude ko madara onda moze BiH ici i na Freeman Project sto se mene tice XD
Friend Freeman
Friend Freeman
Bivši predsjednik eBiH
Bivši predsjednik eBiH

Posts : 126
eRepublik BAM : 178
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Da li smo svijesni mocnosti glasanja Empty Re: Da li smo svijesni mocnosti glasanja

Komentar by matadox Wed Jun 17, 2009 10:39 am

Apsolutno se slazem sa vama dvojcom.
Prvo moramo gledati svoju avliju pa tek onda tudju.

Sto hrvatima nedodju Rumuni da im pomognu?

I nadam se da ce srbi odrzati obecanje i nece dirati ebih.
avatar
matadox
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 151
eRepublik BAM : 186
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Da li smo svijesni mocnosti glasanja Empty Re: Da li smo svijesni mocnosti glasanja

Komentar by Aleksa Mungos Wed Jun 17, 2009 12:42 pm

Moje misljenje je da ne trebamo da se uplicemo u sukobe izmedju Hrvatske i Srbije. Iako smo clanica Atlantisa pa smo tako u neku ruku protiv Srbije a u savezu sa Hrvatskom, mislim da cemo pomaganjem Hrvatskoj samo otvoriti sukobe sire razmjere. Ovako smo u dobrim odnosima i sa Hrvatskom i sa Srbijom, Srbija nas ne dira sve dok ne budemo protiv Srbije, a ako budemo ulazili u sukobe izmedju Srbije i Hrvatske na stranu Hrvatske onda Srbija ima razlog da napadne i BiH... Dakle bolje ne gurati nos gdje nam nije mjesto Very Happy
Aleksa Mungos
Aleksa Mungos
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 128
eRepublik BAM : 154
Join date : 2009-06-14
Location : West Republic Srpska

Na vrh Go down

Da li smo svijesni mocnosti glasanja Empty Re: Da li smo svijesni mocnosti glasanja

Komentar by interwal Wed Jun 17, 2009 9:00 pm

I kad se dogovarao ulazak u Atlantis naglašeno je da BiH neće službeno i direktno učestvovati u borbama između eHr i eSr što je prihvaćeno i od strane eHrvatske i od Atlantisa.
interwal
interwal
Bivši predsjednik eBiH
Bivši predsjednik eBiH

Posts : 43
eRepublik BAM : 47
Join date : 2009-05-07

Na vrh Go down

Da li smo svijesni mocnosti glasanja Empty Re: Da li smo svijesni mocnosti glasanja

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu