eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team

Join the forum, it's quick and easy

eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team
eBosna i Hercegovina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

+3
Vekac
Jasmin koby
Tinja
7 posters

Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by Tinja Sat Aug 15, 2009 7:50 pm

Za komentare i pitanja ambasadora i gradjana, itd. vezane sa novosti i uputstva sa MVP.
Tinja
Tinja
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 154
eRepublik BAM : 206
Join date : 2009-05-07
Location : Kigali

Na vrh Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Re: Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by Jasmin koby Sun Sep 27, 2009 5:15 pm

Imam dva prijedloga:
Prvo da dajete malo vise zadataka ako ikako moze,bice nama ambasadorima zanimljivije(ako nemozes sam to sve obaviti zasto ne zatrazis pomocnika il nes tako.
Drugo,meni se cini da se izvjesca sada salju sedmicno,sto je malo vremena da se napise neki izvjestaj :S,mjesecno bi bilo uredu plus sa zadacima koje bi dobivali od ministra(Tinja Very Happy) konacno bi bilo interesantno Very Happy
Jasmin koby
Jasmin koby
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 14
eRepublik BAM : 14
Join date : 2009-08-30

Na vrh Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Re: Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by Tinja Sun Sep 27, 2009 7:23 pm

A vec sam se zapitao oce li na ovoj temi ikad ista biti postavljeno Razz

Ovako, zadataka ima, samo moram priznati da su rijetki jer jednostavno vecina povjerljivih stvari je isla direktno izmedju visih nivoa, sto je i normalno - a ostane jako malo posla za ambasadore s obzirom da prema mnogim zemljama ne vodimo aktivnu vanjsku politiku (to je lijep nacin da se kaze da imamo malo za ponuditi te da su nasi prioriteti unutrasnja politika, baby boom, ekonomija i sl.). Ali, imas pravo, neke od ambasadora u manje naseljenim zemljama treba vise angazirati.

Sto se zadataka tice: konkretni bi bili ugovaranje NAP-a ili MPP-a, sto su neki ambasadori radili, ali stvar je opet morala ici preko ministarstva pa je taj dio preskocen. I sam zelim sto veci angazman ambasadora i zato nisam uzeo pomocnika. Ako na pr zelim saznati nesto o zemlji trazim od ambasadora informaciju i slicno. Razmisljao sam da zaduzim nase ambasadore da odrade pokoji intervju koji mogu oni objaviti ili jos bolje moze objaviti Ministarstvo (naravno, sa potpisom tog ambasadora koji je odradio stvar). Medjutim, bio sam zauzet ovim oko izbora i sa RL malo vise, pa sam se zadrzao samo na usmjeravanju izvjestaja. Ali sada cu otvoriti temu sa zadacima, to je odlicna ideja.

Sto se izvjestaja tice oni se u biti podnose svakih 10tak dana, to je barem u praksi. Mislim da je mjesec predugo: na kraju krajeva, mandat vlade je mjesec dana i od tog izvjestaja nema nista, ja informacije iz njega ne mogu iskoristiti (ok, mozda slijedeci ministar moze, ali to nije poenta Smile).

Dakle, zadaci dolaze, izvjestaji ostaju kao i do sada, svakih 7-10 dana (ovisno o potrebi).

Ako ko jos ima ideja moze slobodno reci i ukljuciti se. Ako imate prijedloge oko zadataka, sta bi bilo interesantno vama raditi javite, itd. Opet kazem, oni zavise od potrebe: trenutno nam NAP i MPP dogovora ne treba Smile Ali moze se naci ponesto Smile

I ambasadori mogu preuzeti inicijativu: dakle, umjesto da ministar "naredi" neki intervju ili nesto oni to mogu samoinicijativno uraditi. Tako bi se na najbolji nacin preporucili kao diplomate i potencijalni novi Ministri vanjskih poslova.

Pozz.
Tinja
Tinja
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 154
eRepublik BAM : 206
Join date : 2009-05-07
Location : Kigali

Na vrh Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Re: Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by Jasmin koby Sun Sep 27, 2009 9:01 pm

Tinja (citat):A vec sam se zapitao oce li na ovoj temi ikad ista biti postavljeno Razz

Ovako, zadataka ima, samo moram priznati da su rijetki jer jednostavno vecina povjerljivih stvari je isla direktno izmedju visih nivoa, sto je i normalno - a ostane jako malo posla za ambasadore s obzirom da prema mnogim zemljama ne vodimo aktivnu vanjsku politiku (to je lijep nacin da se kaze da imamo malo za ponuditi te da su nasi prioriteti unutrasnja politika, baby boom, ekonomija i sl.). Ali, imas pravo, neke od ambasadora u manje naseljenim zemljama treba vise angazirati.

Sto se zadataka tice: konkretni bi bili ugovaranje NAP-a ili MPP-a, sto su neki ambasadori radili, ali stvar je opet morala ici preko ministarstva pa je taj dio preskocen. I sam zelim sto veci angazman ambasadora i zato nisam uzeo pomocnika. Ako na pr zelim saznati nesto o zemlji trazim od ambasadora informaciju i slicno. Razmisljao sam da zaduzim nase ambasadore da odrade pokoji intervju koji mogu oni objaviti ili jos bolje moze objaviti Ministarstvo (naravno, sa potpisom tog ambasadora koji je odradio stvar). Medjutim, bio sam zauzet ovim oko izbora i sa RL malo vise, pa sam se zadrzao samo na usmjeravanju izvjestaja. Ali sada cu otvoriti temu sa zadacima, to je odlicna ideja.

Sto se izvjestaja tice oni se u biti podnose svakih 10tak dana, to je barem u praksi. Mislim da je mjesec predugo: na kraju krajeva, mandat vlade je mjesec dana i od tog izvjestaja nema nista, ja informacije iz njega ne mogu iskoristiti (ok, mozda slijedeci ministar moze, ali to nije poenta Smile).

Dakle, zadaci dolaze, izvjestaji ostaju kao i do sada, svakih 7-10 dana (ovisno o potrebi).

Ako ko jos ima ideja moze slobodno reci i ukljuciti se. Ako imate prijedloge oko zadataka, sta bi bilo interesantno vama raditi javite, itd. Opet kazem, oni zavise od potrebe: trenutno nam NAP i MPP dogovora ne treba Smile Ali moze se naci ponesto Smile

I ambasadori mogu preuzeti inicijativu: dakle, umjesto da ministar "naredi" neki intervju ili nesto oni to mogu samoinicijativno uraditi. Tako bi se na najbolji nacin preporucili kao diplomate i potencijalni novi Ministri vanjskih poslova.

Pozz.

Skontao,prihvatio idemo dalje Very Happy farao Razz
Jasmin koby
Jasmin koby
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 14
eRepublik BAM : 14
Join date : 2009-08-30

Na vrh Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Re: Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by Vekac Sun Oct 11, 2009 2:02 pm

Gdje nam je spisak nove vlade Wink
Vekac
Vekac
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 29
eRepublik BAM : 36
Join date : 2009-08-15

Na vrh Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Re: Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by Jasmin koby Sun Oct 11, 2009 2:07 pm

Vekac (citat):Gdje nam je spisak nove vlade Wink
ja neznam ni koje je ministar vanjskih poslova :S ako ga i imamo :S
Jasmin koby
Jasmin koby
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 14
eRepublik BAM : 14
Join date : 2009-08-30

Na vrh Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Re: Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by mobster1930 Mon Oct 12, 2009 10:00 am

Preuzeo sam poziciju sinoć, pišem članak i updateujem sve večeras Smile

Tinja je, koliko znam, odbio poziciju MVPa, tako da je matadox meni ponudio.
avatar
mobster1930
1337
1337

Posts : 60
eRepublik BAM : 69
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Re: Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by Jasmin koby Mon Oct 12, 2009 3:56 pm

mobster1930 (citat):Preuzeo sam poziciju sinoć, pišem članak i updateujem sve večeras Smile

Tinja je, koliko znam, odbio poziciju MVPa, tako da je matadox meni ponudio.

ma znao sam da je odbio,a nigdje ne pise ko je novi,al eto sad znam i cestitam ti,te se nadam da ces posao raditi kao tinja barem Very Happy
Jasmin koby
Jasmin koby
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 14
eRepublik BAM : 14
Join date : 2009-08-30

Na vrh Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Re: Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by kenan008 Mon Oct 12, 2009 5:26 pm

mobster1930 (citat):Preuzeo sam poziciju sinoć, pišem članak i updateujem sve večeras Smile

Tinja je, koliko znam, odbio poziciju MVPa, tako da je matadox meni ponudio.

mob, mozes li nam dat puni sastav vlade tako da mogu zakacit na podforumu ambasadora.
kenan008
kenan008
Administrator
Administrator

Posts : 344
eRepublik BAM : 388
Join date : 2009-05-25

Na vrh Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Re: Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by mobster1930 Mon Oct 12, 2009 9:52 pm

Updateovano, stavi onaj topic kao sticky.
avatar
mobster1930
1337
1337

Posts : 60
eRepublik BAM : 69
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Re: Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by Tinja Tue Oct 13, 2009 1:25 pm

Ne, ja sam odbio poziciju premijera Razz
MVP je trebao biti bekitare prema Matadoxovom planu koliko znam, ali je i on odbio (samo je izaslanik za EDEN).

Sretno mafioso, vjerujem da ces super radit Wink
Tinja
Tinja
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 154
eRepublik BAM : 206
Join date : 2009-05-07
Location : Kigali

Na vrh Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Re: Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by mobster1930 Tue Oct 13, 2009 10:53 pm

Haha Tinja, nisam to znao :p

Hvala Smile
avatar
mobster1930
1337
1337

Posts : 60
eRepublik BAM : 69
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Re: Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by Vekac Sun Nov 08, 2009 1:51 pm

Zbog privatnih obaveza i nemogucnosti stalnog pracenja desavanja povlacim se sa Ambasadorskih pozicija u L,L&E.

LP,
Vekac
Vekac
Vekac
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 29
eRepublik BAM : 36
Join date : 2009-08-15

Na vrh Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Re: Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by Jasmin koby Sun Nov 08, 2009 4:40 pm

Vekac (citat):Zbog privatnih obaveza i nemogucnosti stalnog pracenja desavanja povlacim se sa Ambasadorskih pozicija u L,L&E.

LP,
Vekac

I ja se povlacim sa ambasadorskih pozicija u Indiji,Kanadi,Australiji i JAR,dojadilo vise :S


Jasmin Koby
Jasmin koby
Jasmin koby
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 14
eRepublik BAM : 14
Join date : 2009-08-30

Na vrh Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Re: Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by ShadowFoxBiH Mon Nov 09, 2009 3:43 pm

ako treba ambasadora javi te se meni uvijek gledam da malo vrijeme trosim.
ShadowFoxBiH
ShadowFoxBiH
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 4
eRepublik BAM : 9
Join date : 2009-05-07
Location : Tampa Bay, Florida USA

Na vrh Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Re: Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by Institut Thu Nov 12, 2009 4:37 pm

imacemo te na umu :O
Institut
Institut
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 39
eRepublik BAM : 51
Join date : 2009-05-07

Na vrh Go down

Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari Empty Re: Ministarstvo vanjskih poslova: Pitanja i komentari

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu