eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team

Join the forum, it's quick and easy

eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team
eBosna i Hercegovina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PEACE ili EDEN

+8
NTManiac
eAdnan
bekitare
Tinja
Cyboss
Don Perignon
matadox
Mancini Horvat
12 posters

Go down

PEACE ili EDEN Empty PEACE ili EDEN

Komentar by Mancini Horvat Thu Jul 09, 2009 10:57 am

Kako sam čuo, na sinocnjem sastanku odluceno je da cemo se pridruziti PEACE-u, tj. nismo jos usli, ali vjerovatno ocemo jer iz ovih g0ovana se ne izlazi. Buduci da je tako cijela vlada odlucila, ili cini mi se 90%, ne znam tocno, ovo je rezultat sinocnjeg sastanka vlade.

Jeli toliko dobar PEACE, ne znam, vjerovatno jest. Kako vi svi znate, u PEACE-u glavnu rijec vode mađari i indosi, a sve ostale zemlje su njihove marionete, ali to nema veze, vazno je da imamo dobru ekonomiju, a boli nas neka stvar za nas obraz i ponos. Ponois je bacen u drugi plan, uveli smo ekonomiju i ispred onog sto najvise vrijedi. Mi nikad nismo imali jaku ekonomiju, niti cemo je ikad imat s ovakvim stavom. Ali nije na meni da odlucujem...

Svi vi znate da je PEACE pobijedio Atlantis (na sramotan nacin) ali mi cemo prijeci preko toga.
Svi znate kakva je hijerarhija u PEACE-u, ali preci cemo i preko toga.
Svi vi znate ko je Bog i batina u PEACE-u, i sta znaci nepostivanje tog "Boga", ali preci cemo i preko toga.

Mozda je neko od vas bio na nekim sastancima PEACE-a, taj zna sta se tu desava. Oni jesu ekonomski jaki, ali ne shvacam kako EDEN nije ekonomski jak, ali nema veze.

Buduci da je vec odluceno da s eide u PEACE, zelim samo pozdraviti vladu i zazeljeti im srecu u buducem savezu i nek vam ekonomija stalno raste.
Mancini Horvat
Mancini Horvat
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 51
eRepublik BAM : 83
Join date : 2009-05-09
Location : Mostar

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by matadox Thu Jul 09, 2009 12:23 pm

Nije jos nista odluceno!
avatar
matadox
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 151
eRepublik BAM : 186
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by Don Perignon Thu Jul 09, 2009 1:02 pm

e, ima jako puno gresaka u tvom "govoru" al mi se sad neda pricat, ajde lupite impič ako zelite, niko vam ne brani, ali ako nećete, nemojte puniti medijski prostor time, ima već dovoljno članaka....
Don Perignon
Don Perignon
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 128
eRepublik BAM : 147
Join date : 2009-06-10

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by Mancini Horvat Thu Jul 09, 2009 2:54 pm

Matagox, kako jos nista nije odluceno kad su poceli pregovori sa PEACE-om, a EDEN se nikako ne spominje. Ja ne znam sta tu nije odluceno
Mancini Horvat
Mancini Horvat
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 51
eRepublik BAM : 83
Join date : 2009-05-09
Location : Mostar

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by Cyboss Thu Jul 09, 2009 3:06 pm

Ok, necemo puniti medijski prostor, ali duzni smo i javnosti i sebi da "napunimo" ovu temu na forumu.

1. CINJENICA JE DA U REGIONU NEMAMO PRAVIH PRIJATELJA, drzava koje ce bezuvjetno biti na nasoj strani. Sjecamo se i cijim je goldima pomognut napad Hrvatske na Srbiju, sjecamo se i kome su otisli goldi nekih nasih kongresmena, sjecamo se i onog bolnog "Hrvatski je predsjednik rekao da ste ce BiH u Eden i mislio sam da je to rijesena stvar", sjecamo se i poziva "nemojte biti vazali, dodjite u PEACE", a svjedoci smo i trenutnog "Ako dodjete u Peace, vi ste politicke kurve"... Ima, doduse, pojedinaca koji su nam istinski prijatelji, mozda ce se smjenom Zdruga u eHr situacija promijeniti, ali generalno nemamo nekog pretjeranog razloga za miran san.

2. CINJENICA JE DA NEMAMO ARTIKULIRANU VANJSKU POLITIKU, i to se ne moze napraviti preko noci s dva-tri clanka u novinama. Zapravo, sa svim time postajemo jos konfuzniji.

3. CINJENICA JE DA DVOLICNOST DIJELA SRPSKE POPULACIJE SAD OCITA, oni isti koji su nas pozivali da prekinemo "robovlasnicki odnos" s Hrvatima i da dodjemo u PEACE sad nas ne zele u PEACEu jer nismo pouzdani. Cilj: divide et impera, treba nas zavaditi s ex-ATLATNIS-om i ne primiti u PEACE, bit cemo bespomocni. I hop-hop, RS je u Srbiji, a mi nemamo partnere koji ce nam pomoci da je oslobodimo.

4. CINJENICA JE DA U PEACEU CLANOVI NISU RAVNOPRAVNI. Iskreno, da sam srpski nacionalist koji ima RL frustracije (a takvih je, vidim, veliki broj) meni bi licno bila uvreda da TURCIN predvodi SDS na predsjednickim izborima u kojima se treba osvetiti eHR. Cinjenica je da su Srbi (koliko god ja bio protiv toga) imali moralno pravo da se osvete Hrvatima istom mjerom (znaci okupacija), do toga nije doslo. Dva takeovera su uradjena, a zatim je PEACE odlucio zadnju bitku pustiti Hrvatima. Odustali su korak od cilja. Da sam ja srpski nacionalist koji ima RL frustracije (a takvih je, opet ponavljam, veliki broj) meni bi bilo jasno koliko je sati, znacilo bi mozda i kraj avanture s PEACE-om.

5. CINJENICA JE DA NAS U EDENU NE SMATRAJU SUVERENOM DRZAVOM. Mi radimo kako Hrvatska kaze, tako misle EDEN-ovci. To je bio dovoljan razlog da preispitamo nas odnos s njima.


Pozivam da na forumu jos jednom raspravimo sve te stvari. Ne donosimo odluku za ovaj mandat vlade, donosimo odluku koja je dugorocna.
avatar
Cyboss
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 25
eRepublik BAM : 29
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by Tinja Thu Jul 09, 2009 5:20 pm

Evo Cyboss je SVE rekao na najbolji moguci nacin, steta sto on nije bio na sastanku (ili jeste?). Skidam kapu svaka cast.

Mislim da je vlada bila svjesna ovih cinjenica, i one govore vise u prilog PEACE-u ali i ja sam ocekivao da ce to ici postepeno, dakle malo rasprave dodatne ako treba ne skodi. Treba sada pozitivnog PR-a.


Ima jos jedan razlog da udjemo u PEACE, po meni vrlo vazan, a to je:

PEACE ili EDEN Funny-picture18
Tinja
Tinja
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 154
eRepublik BAM : 206
Join date : 2009-05-07
Location : Kigali

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by bekitare Sun Jul 12, 2009 3:54 pm

cyboss skidam kapu za komentar..
bekitare
bekitare
Predsjednik eBiH
Predsjednik eBiH

Posts : 29
eRepublik BAM : 37
Join date : 2009-05-07

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by eAdnan Sun Jul 12, 2009 5:38 pm

Mislim da smo ovaj CYBOSS-ov komentar trebali objaviti u novinama, a ono saopštenje NTMANIAC-a poslije sjednice vlade i kongresmena staviti na forum da i gradjani kazu svoje misljenje bez spama iz komsiluka,susjedstva.
eAdnan
eAdnan
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 23
eRepublik BAM : 26
Join date : 2009-05-30
Location : Sarajevo

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by NTManiac Wed Jul 15, 2009 5:32 pm

kad smo vec kod obraza i ponosa, zasto onda vecina ide negdje vani da radi radi vecih plata?

mi uopste nemamo generalno gledajuci obraz tako da nema svrhe to uzeti kao argument...

evo recimo poljaci... imaju jako niske plate, ima ih 7000.. .ali ne napustaju zemlju radi boljih plata, vec se drze poljske... kad i mi budemo tako radili, a ne da drzava mora drzati visoke plate nebil se narod odlucio ostati u bosni, onda cmeo moci pricati o obrazu i slicnom...
NTManiac
NTManiac
Ministarstvo ekonomije
Ministarstvo ekonomije

Posts : 24
eRepublik BAM : 26
Join date : 2009-05-10

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by Diktator Senco Wed Jul 15, 2009 5:57 pm

NTManiac (citat):kad smo vec kod obraza i ponosa, zasto onda vecina ide negdje vani da radi radi vecih plata?

mi uopste nemamo generalno gledajuci obraz tako da nema svrhe to uzeti kao argument...

evo recimo poljaci... imaju jako niske plate, ima ih 7000.. .ali ne napustaju zemlju radi boljih plata, vec se drze poljske... kad i mi budemo tako radili, a ne da drzava mora drzati visoke plate nebil se narod odlucio ostati u bosni, onda cmeo moci pricati o obrazu i slicnom...

fakat imas pravo..... ne samo kad je rijec o platama...

vec kupuju vani ako je 0.03 golda jeftinije...ccc
avatar
Diktator Senco
Administrator
Administrator

Posts : 123
eRepublik BAM : 151
Join date : 2009-05-06
Age : 32

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by interwal Wed Jul 15, 2009 9:55 pm

Možete se vi ibretit koliko hoćete, ali proizvodi koji se prodaju u eBiH su nerealno skupi, a plate premale. Za skill 4-5 plate su 7-10 BAM, a hrana je 2-4 BAM (ne računam Q1), weapon 5-7 BAM, karte 9 BAM... znači neki prosječan skill 4 može z svoju platu uzeti 1 hljeb i 1 weapon, a kad da uštedi za kuću, kad da uštedi da otvori svoju firmu...
interwal
interwal
Bivši predsjednik eBiH
Bivši predsjednik eBiH

Posts : 43
eRepublik BAM : 47
Join date : 2009-05-07

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by matadox Wed Jul 15, 2009 10:20 pm

O cemu ti interwal Shocked
Cijene ticketa najmanje u svijetu , wepon 5.75 bam skoro uvijek se moze naci , hljeb q2 oko 2 bama se vrti ..
Znaci ajmo uzeti skill 4 igraca.
Plata 11 bam(trenutnu na job marketu 8 i nesto al uvjek su 11 bam ako ne i 12 u q3 )

Znaci za te pare uzecu q2 hljeb + 1wep . Kucice se kupuju od medalja Wink SS i HW su sasvim dosta.
Uzmimo skill igraca 5. Plata 17 bam u q3 , inace u q2 15 bam.
Uzmimo da je 17 - to je 3 wep-a q1 + q2 hljeb . Kucice se kupuju od medalja .

Imamo sasvim dobar standard i zivot.. Ja prema plati u indoneziji nemogu kupiti za skill 6 3wepona
affraid
avatar
matadox
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 151
eRepublik BAM : 186
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by interwal Wed Jul 15, 2009 11:08 pm

Pa dobro, ko hoće 3Q1 wep-a i hljeb dnevno, ili ko hoće da skuplja 2 mjeseca za Q2-3 kućicu ili svoju firmu ovo je stvarno dobra situacija Smile
interwal
interwal
Bivši predsjednik eBiH
Bivši predsjednik eBiH

Posts : 43
eRepublik BAM : 47
Join date : 2009-05-07

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by NTManiac Wed Jul 15, 2009 11:53 pm

interwal (citat):Pa dobro, ko hoće 3Q1 wep-a i hljeb dnevno, ili ko hoće da skuplja 2 mjeseca za Q2-3 kućicu ili svoju firmu ovo je stvarno dobra situacija Smile

zanimljiva je recimo situacija u poljskoj... 7700 stanovnika

ka imam 2 firme tamo... weapon firme... za skill 3 dajem platu od 5 njihovih para.. .a gle cuda, njihova para kosta kao i nasa, 0,025... a skill 4 ima 7,5 onih banki.. .jeste, q1 im je najjeftiniji na svijetu... ali q2 im je medju skupljim... i ja opet za sekundu prodam to oruzje... cudno, zar ne?
NTManiac
NTManiac
Ministarstvo ekonomije
Ministarstvo ekonomije

Posts : 24
eRepublik BAM : 26
Join date : 2009-05-10

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by interwal Thu Jul 16, 2009 10:39 pm

Hoćeš da kažeš dobro je kod nas kako je u Poljskoj? Smile Ako narod ne bude sluš'o ima da ga napravimo Poljsku od države
interwal
interwal
Bivši predsjednik eBiH
Bivši predsjednik eBiH

Posts : 43
eRepublik BAM : 47
Join date : 2009-05-07

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by NTManiac Fri Jul 17, 2009 2:18 am

interwal (citat):Hoćeš da kažeš dobro je kod nas kako je u Poljskoj? Smile Ako narod ne bude sluš'o ima da ga napravimo Poljsku od države

zelim reci, da imamo jako visoke plate, a time i standard... Wink i sad imamo priliku ga jos boljim uciniti... ;)naravno, poljska je jaca kao drzava, radi visih income poreza i cinjenice da ih ima 7700 i da su aktiniji nego spanci (osjetim preko prodaje), ali gledajuci radnike, bolje je u bih...
NTManiac
NTManiac
Ministarstvo ekonomije
Ministarstvo ekonomije

Posts : 24
eRepublik BAM : 26
Join date : 2009-05-10

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by Vehbija Tue Sep 01, 2009 5:36 pm

Nama je ova neutralnost dobra još,jer Eden gubi teritorije,a peace ne pomaže saveznicima(npr.Srbija napada Hrvatsku,a Peace nikad da im pomogne).Moje mišljenje je ako bi već morali da se opredjelimo nama bi više odgovarao Eden u Pease ja lično nikad ne bih gurnuo eBiH.
Vehbija
Vehbija
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 61
eRepublik BAM : 75
Join date : 2009-08-12
Age : 33
Location : FBiH

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by Borivoje_SA Tue Sep 01, 2009 10:40 pm

Moje mišljenje je NIGDJE, već formirati državu na vojnoj strukturi i oformiti naciju plaćenika i stvoriti vojsku tako jaku da se može sama izdržavati od plaćeničkih misija!!!
To bi trajalo malo duže dok ne bi oformili vojsku od 100 ljudi koji bi imali najniži čin colonela, ali bi se to ulaganje isplatilo dugotrajno!!!
Svo oružje potrbno za ovu vojsku bi se kupovalo u eBiH, sve karte za putovanja bi također se kupovale kod nas, i sva hrana za vojsku bi se nabavljala u našoj zemlji!!!
Dugotrajno višestruka dobit kroz ekonomiju i kroz vojsku!
Imati (lupam) kroz tri mjeseca ovakvu vojsku bi bio poduhvat hvale vrijedan, ali bi to zahtijevalo mnogo složniju vladu koja nije opterećena šta će komšija/susjed misliti i reći i neće primati naređenja od komšija/susjeda već će misliti za dobrobit eBiH kao jedinstvene nacije!
Zašto ne i formirati vojsku po ugledu na legiju stranaca?!?!? Igrač dođe i potpiše ugovor na određeno vrijeme (za početak 1 godinu) napucamo ga, kažemo protiv koga će da ratuje i kada će da ratuje, a poslije godinu ako hoće može produžiti ugovor i nastaviti karijeru u armiji ili otići gdje mu je volja!!! Urraditi studiju koje poslove vojska treba da radi da se održava balans ponude i potražnje poslova i proizvodnje potrebnih sredstava da ekonomija ne bi bila pod opterećenjem je neophodno!
Borivoje_SA
Borivoje_SA
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 34
eRepublik BAM : 48
Join date : 2009-08-29
Location : Sarajevo

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by Borivoje_SA Tue Sep 01, 2009 11:05 pm

Još jedan dodatak u prilog moje ideje o ovakvom uređenju eBiH!!!
Ovo je izjava u jednim eCro novinama nisam siguran da li je ovo izjava predsjednika cijeli članak se može ovdje pročitati

http://www.erepublik.com/en/article/-hvala-svima-za-jos-jedan-srpski-fail--919581/1/20

a ovo je samo najvažniji odlomak u prilog mojoj ideji:

"Ogromno hvala zvoc-u na nesebicnoj donaciji 850 golda u Hrvatsku Narodnu Banku. Da njega nije bilo, tesko bismo digli zid na kraju bitke. HVALA ZVOC.

Takodjer, hvala Ateii na pomoci u pronalasku tenkova za kraj bitke.

Hvala SVIMA koji su sudjelovali u djeljenju oruzja gradjanima.
Hvala svima koji su sudjelovali u organiziranju obrane Slavonije.
Hvala HOS-u, HV-u i ZDRUG-u na odlicnoj borbi za domovinu!
Hvala svima na nesebicnoj borbi protiv imperijalista!
"
Borivoje_SA
Borivoje_SA
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 34
eRepublik BAM : 48
Join date : 2009-08-29
Location : Sarajevo

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by Vehbija Wed Sep 02, 2009 12:13 pm

Taj Zvonc je doniro od svakog svog pozvanog igraca koji je dosao do lvl 6 1 gold možeš misliti onda koliko covjek ima golda.Ne bi bila loša ideja plaćeničke vojske,ali to je nažalost skupo i nasa Vlada to ne bi mogla sve izfinancirati,ali bi mnogo ljudi moglo otici u ratne zone ratovati,a ovamo prijatelji da im salju oruzlje iz eBiH oni to naravno plaćaju goldima ili pretvore u BAM.Ja tako radim,ratujem u USA a oruzlje kupujem u eBiH.Svaki dan napredujem po malo.
Vehbija
Vehbija
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 61
eRepublik BAM : 75
Join date : 2009-08-12
Age : 33
Location : FBiH

Na vrh Go down

PEACE ili EDEN Empty Re: PEACE ili EDEN

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu