eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team

Join the forum, it's quick and easy

eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team
eBosna i Hercegovina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Citizen Fee

+6
bekitare
Bocky
matadox
Aleksa Mungos
fabijan
Mancini Horvat
10 posters

Go down

Citizen Fee Empty Citizen Fee

Komentar by Mancini Horvat Wed Jun 17, 2009 1:02 pm

Moje misljenje je da je malo ovih 5 bam CF-a. Ako ovako ostane, onda nek se barem poveca Minimum wage, jer ljudima ko estane para ne znaju sta ce radit, a nas Urde dobrodoslice nista ne radi, umjesto da salju ljudima food i giftove nisu nista. Moja dva prijatelja iz skole igraju oivu igru i kazu mi da jos nisu dobili niti jedan ni food ni gift a CF stalno pada, nemopze tako. Ako smo rekll digunt Mnimun Wage a spstit CF hajd onda
Mancini Horvat
Mancini Horvat
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 51
eRepublik BAM : 83
Join date : 2009-05-09
Location : Mostar

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by fabijan Wed Jun 17, 2009 1:20 pm

taj problem je bolje riješiti većom aktivnošću ureda za dobrodošlicu..
fabijan
fabijan
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 34
eRepublik BAM : 38
Join date : 2009-06-17
Age : 32

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by Aleksa Mungos Wed Jun 17, 2009 3:28 pm

Evo sa strane gledista pocetnika: prije neki dan sam se regao. Tada je jos uvijek citizen fee bio 8 BAM. To je jako malo, jer se moze kupiti maksimalno 3 komada q2 hrane, a kada tek pocnes ne mozes imati platu vecu od 1 BAM... Medjutim, koliko sam shvatio ako se poveca CF, onda ce se trositi mnogo novca iz budzeta jer ima dosta njih koji dodju i ne igraju. E sad, za ove koji dodju pa igraju treba nesto napraviti, kao sto sam i ja jedan od njih. Zato ima ured za dobrodoslicu u ciji rad se jos uvijek nisam uvjerio. Registrovao sam se u ured prije par dana i jos nista nije potvrdjeno... Mora se popraviti ured za dobrodoslicu koji bi pomagao novim igracima koji zele da nastave igru i budu aktivni...
Aleksa Mungos
Aleksa Mungos
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 128
eRepublik BAM : 154
Join date : 2009-06-14
Location : West Republic Srpska

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by matadox Wed Jun 17, 2009 6:16 pm

Kako nema toromana , socijala je sva propala.
Toliko od mene.

A molim te kako se kupuju q2 foodovi , pa nije food 2.5 km pa da mozes 3 kupiti samo.
Mozes kupiti dobra 4 komada za 8 bam i da ti jos ostane.
avatar
matadox
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 151
eRepublik BAM : 186
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by Bocky Wed Jun 17, 2009 6:49 pm

Aleksa Mungos (citat):Evo sa strane gledista pocetnika: prije neki dan sam se regao. Tada je jos uvijek citizen fee bio 8 BAM. To je jako malo, jer se moze kupiti maksimalno 3 komada q2 hrane, a kada tek pocnes ne mozes imati platu vecu od 1 BAM... Medjutim, koliko sam shvatio ako se poveca CF, onda ce se trositi mnogo novca iz budzeta jer ima dosta njih koji dodju i ne igraju. E sad, za ove koji dodju pa igraju treba nesto napraviti, kao sto sam i ja jedan od njih. Zato ima ured za dobrodoslicu u ciji rad se jos uvijek nisam uvjerio. Registrovao sam se u ured prije par dana i jos nista nije potvrdjeno... Mora se popraviti ured za dobrodoslicu koji bi pomagao novim igracima koji zele da nastave igru i budu aktivni...


Evo ovim putem trazim od Narodne Banke eBiH 100 golda u ime ureda dobrodoslice da bi svima koji tek pocnu igrati mogli dobiti 20 komada q5 kruha... Ako nam ne ispunite zahtjev na celo si lijepim natpis "SOCIJALA PROPADA ZBOG MENE"....
avatar
Bocky
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 8
eRepublik BAM : 8
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by bekitare Wed Jun 17, 2009 6:52 pm

Bocky (citat):
Aleksa Mungos (citat):Evo sa strane gledista pocetnika: prije neki dan sam se regao. Tada je jos uvijek citizen fee bio 8 BAM. To je jako malo, jer se moze kupiti maksimalno 3 komada q2 hrane, a kada tek pocnes ne mozes imati platu vecu od 1 BAM... Medjutim, koliko sam shvatio ako se poveca CF, onda ce se trositi mnogo novca iz budzeta jer ima dosta njih koji dodju i ne igraju. E sad, za ove koji dodju pa igraju treba nesto napraviti, kao sto sam i ja jedan od njih. Zato ima ured za dobrodoslicu u ciji rad se jos uvijek nisam uvjerio. Registrovao sam se u ured prije par dana i jos nista nije potvrdjeno... Mora se popraviti ured za dobrodoslicu koji bi pomagao novim igracima koji zele da nastave igru i budu aktivni...


Evo ovim putem trazim od Narodne Banke eBiH 100 golda u ime ureda dobrodoslice da bi svima koji tek pocnu igrati mogli dobiti 20 komada q5 kruha... Ako nam ne ispunite zahtjev na celo si lijepim natpis "SOCIJALA PROPADA ZBOG MENE"....
da mislim da za stanje u socijali nije kriv bocky niti ured dobrodoslice vec doista trebaju veca sredstva ako hocete da svi dobiju adekvatnu pomoc tamo...
bekitare
bekitare
Predsjednik eBiH
Predsjednik eBiH

Posts : 29
eRepublik BAM : 37
Join date : 2009-05-07

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by Mancini Horvat Wed Jun 17, 2009 6:56 pm

a ko je onda beki kriv, ured dobrodoslice stoji u eBiH samo reda radi. nikakvu duznost ne obavlja, i onda kazu ko se javi taj ce dobit, kako ce se molim lijepo javit kad mu nije niti na jedan nacin objasnio da mu se javi, niti je napiso clanak, nit je poslo ni jedan pm. Ja stavrno ne znam.

Aj pogledaj donacije, niti jedne donacije nema prema nekom novom igracu, niti jedne. Ja ne znam koja je onda svrha toga ureda. Jedniu zadaću koju imaju ne obavljaju. Skidam kapu dole bockyu koji je poslo oko500 pm-ova, ali to nije dosta
Mancini Horvat
Mancini Horvat
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 51
eRepublik BAM : 83
Join date : 2009-05-09
Location : Mostar

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by Friend Freeman Wed Jun 17, 2009 7:00 pm

ja kad sma poceo igrat sam lagano pazio i sve.

Kolko znam po novom kongresmani su zaduzni da izracunaju kolko da ide u ministarstva, evo sjedni izracunaj i recite kolko da ide.

Igraci se guraju do 50 wellnesa ima trenign rat i to je to. Kruh je ispod 1 bam pa ne vidim problem.

Metadox za 6 dana igre dolaze do 2 skilla. Prva dana i vec su na 1 skillu za 4 dana i vec su na drugom skillu. Znaci za 2 dana vec dobivaju 2 bama za jos cetri dobivaju 3 bama.

Dva bama vec nude kruh dnevno i 1 i nesto im ostaje u đepu. Where you see problem prijatelju!
Friend Freeman
Friend Freeman
Bivši predsjednik eBiH
Bivši predsjednik eBiH

Posts : 126
eRepublik BAM : 178
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by toroman Wed Jun 17, 2009 7:13 pm

hajd da vam i ja malo nesto napisem na ovu temu.
dugo sam bio u Ministarstvu RiSS,cak dva mandata pa znam sta se tamo radi i kako.
osim toga svaki dan sam u kontaktu sa bockyjem i znam tacno sta on radi.
najveci problem socijale je sto 80% igraca se uopste ne registruje na Ured dobrodoslice i onda poslije kuka kako nisu dobili pomoc.
oni koji se registruju dobiju nekoliko komada q1 fooda sto im je dovoljno da odrze wellness iznad 40 neko vrijeme,svaka 2-3 dana ima trening rat i onda se wellness treba podici pomocu bolnice
ako nekom wellness padne ispod 40,onda im se salju giftovi da se podigne i da se mogu boriti
znaci jedino sto se dobiva preko SS je q1 food i eventualno giftovi

ja stvarno ne znam sta se ocekuje da se dobije,ocemo svakom novom igracu dati 5 q5 fooda i 5 golda,nek im se nadje

znaci ponavljam,dijeli se pomoc samo da se ostane sa wellnessom iznad 40 i onda im se daju upustva kako da se bore i podignu wellness u bolnici
avatar
toroman
Bivši predsjednik eBiH
Bivši predsjednik eBiH

Posts : 21
eRepublik BAM : 37
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by Cyboss Wed Jun 17, 2009 9:24 pm

Pa iskreno, da meni neko objasni da je jedna od prvih stvari koje cu morati raditi u igrici prositi za hranu, ne bih tu igricu ni poceo igrati.

Moras shvatiti da je logika prosjecnog igraca svih multiplayer igrica na svijetu ta da se igrica treba moci kvalitetno igrati bez icije pomoci sa strane. Novi igrac dodje, ionako mu nista nije jasno jer je samo sucelje igrice previse komplicirano, i onda jos mora i traziti "daj malo hljeba, nemam sta da jedem"...

Mozda bi bilo rjesenje da ministarstvo napravi taj "prvi kontakt"... posalje PM pa ako se igrac javi znaci da je odlucio nastaviti igrati, ako ne, onda ko mu je kriv.

Ili drukcije osmisliti pozdravnu poruku, nesto napisati da ga navede da se registrira u ured dobrodoslice.... a ne da ispada da se prijavljuje u Merhamet ili Caritas... Smile
avatar
Cyboss
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 25
eRepublik BAM : 29
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by Friend Freeman Wed Jun 17, 2009 9:30 pm

napisoa sam cyboos ima dovoljno za hljeb tak da ne mora ni prositi ali mu se poslaje.


Ovo sa registrom gradana je bilo na pocetku eBiH ali taj covjek je ukrao organizaciju socijale i niej predao spread od registra. I hvala bogu da ne igra vise inace bi poludio, vec sma mu rekao na pm kad se vratio da vrati org i odgovorio je da ga boli qurac.


Slazem se sto se tice ovog dijela, treba ubaciti registar opet tj izmjeniti naziv ovog spreada:) tak da im zvuci ljepse Smile
Friend Freeman
Friend Freeman
Bivši predsjednik eBiH
Bivši predsjednik eBiH

Posts : 126
eRepublik BAM : 178
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by Aleksa Mungos Wed Jun 17, 2009 10:38 pm

Hehe pa ovo je vec drugi slucaj u eBiH za koji sam ja cuo da neki ministar ukrade org i neda ga natrag drzavi lol!

Evo i ja cu prokomentarisati nesto ponovo: ja smatram da sam se veoma dobro snasao u ovoj igri. Malo sam vise procackao i bio aktivniji na chatu, citao forum poruke pa su mi neke stvari postale jasnije. Uz to sam jos nasao i forum Srbije i Hrvatske pa sam dopunio svoje znanje, jer tamo imaju i neki mnogo bolji tutorijali za pocetnike, ne bi bilo lose da se neki od istih prekopiraju na nas forum.

Ali, ima nas svakakvih. Igram vec duze vrijeme jednu MMO igru slicnu eRepubliku koja se zove Renesansna Kraljevstva. Neki igraci traze minimalnu pomoc dok ne shvate igru, uglavnom sami pokusavaju da provale fazon. Medjutim, postoje i oni kojima treba crtati i opet nece shvatiti sta treba uraditi...

Ukoliko zelite da se sto vise novih igraca odrzi u igri i bude aktivno u buducnosti, svakako cete morati poraditi na uredu za dobrodoslicu. Prvi korak ka tome bi svakako bilo mjenjanje one pozdravne poruke na pocetku (ako je to uopste moguce), jer linkovi ne rade. Takodje velikim slovima napisati da se igrac mora prijaviti uredu za dobrodoslicu kako se ne bi svaki 5 prijavio...

Potom bi od ureda dobrodoslice trebala stici topla poruka pozdrava sa linkovima od tutorijala, foruma i chata, kao i linkovima od clanaka novina koji su vazni a izdati su dan, dva prije. To bi bilo dobro, jer u pozdravnoj poruci imaju samo linkovi za forum i chat, a recimo ja sam se danas regao a juce bila neka vazna obavijest i ja je necu vidjeti...

Dakle, ja nisam trazio niti je novim igracima iole potrebna pomoc u vidu novca, q5 hljeba ili nesto tako. Jednostavno kad se prijavis u ured dobrodoslice, onaj ko radi iza njega sastavi (ili samo iskopira) toplu poruku dobrodoslice, da par savjeta i kaze da je uvijek mozete kontaktirati u slucaju problema.

Jos jedna stvar, novi igraci ne znaju uvijek da ima q1,q2,q3 hljebova, niti koliko oni mogu trajati. Nekad ce se zadesiti da igrac slucajno kupi q3 hljeb i potrosi sav CF od 5 BAM u ne znanju sta predstavljaju one zvjezdice pa je zato tu potreban ured za dobrodoslicu koji ce u slucaju trazenja pomoci biti spreman da pomogne igracima do 5. levela...

Ja sam se odmah prijavio u ured i do sada nisam osjetio nista sto bi ukazivalo da ured radi za dobrobit novih igraca... Jedino sto mogu pohvaliti su igraci koji su stalno na chatu i koji su ljubazno objasnili sve sto sam ih pitao a igrac Hary mi je i donirao 3 komada q1 hljeba... Toliko od mene.
Aleksa Mungos
Aleksa Mungos
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 128
eRepublik BAM : 154
Join date : 2009-06-14
Location : West Republic Srpska

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by Bocky Wed Jun 17, 2009 11:47 pm

Pa iskreno, da meni neko objasni da je jedna od prvih stvari koje cu morati raditi u igrici prositi za hranu, ne bih tu igricu ni poceo igrati.


Poceo si igrati, dobio si CF 8 BAMA, to je vise no dovoljno za tjedan dana kruha, za tjedan dana si nabio skill, posao ti je osiguran u trening firmama ako nista drugo...Ima razloga za prosenje kruha jos uvjek?


Moras shvatiti da je logika prosjecnog igraca svih multiplayer igrica na svijetu ta da se igrica treba moci kvalitetno igrati bez icije pomoci sa strane. Novi igrac dodje, ionako mu nista nije jasno jer je samo sucelje igrice previse komplicirano, i onda jos mora i traziti "daj malo hljeba, nemam sta da jedem"...


Registrirao si se, dobio si automatsku poruku, sa uputama na forum gdje su svi tutovi, dobio si link na chat, gdje je uvjek hrpa ljudi i gdje ces najvjerojatnije dobiti svaku info koju zatrazis.

Ured dobrodoslice u roku 2-3 dana salje PM sa istom porukom, a ovaj puta saznajes da postoji i ured dobrodoslice pa imas i kome uputiti PM ako te ista zanima...Ako jos nije sve jasno,javi se u specijalnu skolu jer sve si dobio na pladnju,ja bome nemogu razmisljati za bas sve....


Mozda bi bilo rjesenje da ministarstvo napravi taj "prvi kontakt"... posalje PM pa ako se igrac javi znaci da je odlucio nastaviti igrati, ako ne, onda ko mu je kriv.

Poceo sam raditi u uredu dobrodoslice od FFovog mandata, u roku tjedan dana (vise nije proslo,samo manje), SVAKI IGRAC sa vise od 15 wellnesa je dobio poruku ureda dobrodoslice i odonda se salje sto je moguce redovitije salje PM svima novima, nekad svadki drugi dan,nekad svaki treci (i ja sam samo covjek,jbga),znaci svatko tko je regan u eBiH dobije poruku ureda dobrodoslice.


Ili drukcije osmisliti pozdravnu poruku, nesto napisati da ga navede da se registrira u ured dobrodoslice.... a ne da ispada da se prijavljuje u Merhamet ili Caritas...


Org se zove Ured dobrodoslice, i primaran cilj je informirati i aktivirati sve nove igrace...(ako trebas naocale mogu ti ja posuditi, samo reci, jer ja nigdje nisam vidio spominjanje Caritasa ili Merhameta, ali, mozda mi promaklo....)


Ali, ima nas svakakvih. Igram vec duze vrijeme jednu MMO igru slicnu eRepubliku koja se zove Renesansna Kraljevstva. Neki igraci traze minimalnu pomoc dok ne shvate igru, uglavnom sami pokusavaju da provale fazon. Medjutim, postoje i oni kojima treba crtati i opet nece shvatiti sta treba uraditi...


Nisi svjestan koliko je takvih kojima ni crtanje ne pomaze...a svojim postom me lagano uvjeravas da i ti spadas u tu kategoriju....


Ukoliko zelite da se sto vise novih igraca odrzi u igri i bude aktivno u buducnosti, svakako cete morati poraditi na uredu za dobrodoslicu. Prvi korak ka tome bi svakako bilo mjenjanje one pozdravne poruke na pocetku (ako je to uopste moguce), jer linkovi ne rade. Takodje velikim slovima napisati da se igrac mora prijaviti uredu za dobrodoslicu kako se ne bi svaki 5 prijavio...

Poruku sam ja osobno pisao, FF je ubacivao linkove, 5 puta su provjeravani, kad je izglasavana ista ta poruka opet sam provjerio, sve je radilo, dosada se nitko nije zalio na taj problem...Troman to valjda moze provjeriti...


Potom bi od ureda dobrodoslice trebala stici topla poruka pozdrava sa linkovima od tutorijala, foruma i chata, kao i linkovima od clanaka novina koji su vazni a izdati su dan, dva prije. To bi bilo dobro, jer u pozdravnoj poruci imaju samo linkovi za forum i chat, a recimo ja sam se danas regao a juce bila neka vazna obavijest i ja je necu vidjeti...


Vec odgovreno skoro sve, samo, linkovi na clanke, sve bitno je na forumu, a i clanke mozes gledati za unazad par dana, pa malo se potrudi i pronaci ces ako te to zanima, a to sto ti neces vidjet jer si se danas regao, em, i ovako se previse bavim crtanjem, budi musko i preboli gubitak...[quote]


Dakle, ja nisam trazio niti je novim igracima iole potrebna pomoc u vidu novca, q5 hljeba ili nesto tako. Jednostavno kad se prijavis u ured dobrodoslice, onaj ko radi iza njega sastavi (ili samo iskopira) toplu poruku dobrodoslice, da par savjeta i kaze da je uvijek mozete kontaktirati u slucaju problema.

Sad vec zajebavas a ja lagano gubim zivce od uzalud bacenog vremena...procitao si pozdravnu poruku, ako nisi shvatio, kao sto rekoh, nije ovo likovna akademija pa da svi crtamo cijele dane...




Jos jedna stvar, novi igraci ne znaju uvijek da ima q1,q2,q3 hljebova, niti koliko oni mogu trajati. Nekad ce se zadesiti da igrac slucajno kupi q3 hljeb i potrosi sav CF od 5 BAM u ne znanju sta predstavljaju one zvjezdice pa je zato tu potreban ured za dobrodoslicu koji ce u slucaju trazenja pomoci biti spreman da pomogne igracima do 5. levela...


U tome slucaju CF i jeste samo 8BAM,kako se vise novca nebi zalud bacalo...a ako netko ima problem i javi se uredu dobrodoslice ili na jos 10 orgova koje pratim i hvatam PMove problem ce biti rijesen...Dva dana si u igri a vec znas sve, i sta se sve desava u igri, svaka cast, rodjen si za politicara ocito, samo onaj tko te uputio vamo malo se zahebo, al nema veze...

Ja sam se odmah prijavio u ured i do sada nisam osjetio nista sto bi ukazivalo da ured radi za dobrobit novih igraca... Jedino sto mogu pohvaliti su igraci koji su stalno na chatu i koji su ljubazno objasnili sve sto sam ih pitao a igrac Hary mi je i donirao 3 komada q1 hljeba... Toliko od mene.

Jesi,prijavio si se u ured dobrodoslice, imao si well 50, 8 BAMa od CFa, dobio si linkove na forum,chat i ured dobrodoslice, sto je jos falilo???


Na Mancinijeve i Mstine postove se necu obracati jer mi se njihovim osobnim frustracijama stvarno neda baviti niti imam vremena za iste...
avatar
Bocky
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 8
eRepublik BAM : 8
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by kenan008 Thu Jun 18, 2009 1:36 pm

Ma nisam mogo vjerovat da kritikujete bockija.

Eh da vam nesto kazem.

On je poslo preko 700 PM-ova pored one automatske poruku , veoma malo njih se javi uredu dobrodoslice a ko se javi dobije sve upute pa ako mu je i well ispod 40 i giftove i ostalo.

Svaka 2-3 dana je trenign rat i sa njim mogu svi dignut well na minimlano 80.

o Citizen Fee-u

5 bama je dovoljno da se kupi oko 6 q1 hljebova a minimal wage je 1,5 bama i sa tim se moze kupit q1 hljeb pa kad dobijes skill 2 bice ti plata minimalno 2 bama a cijena q2 hljeba je ispod 2 bama.

Pohvale igrcu Bocky-u na Odlican rad u Uredu Dobrodoslice.
kenan008
kenan008
Administrator
Administrator

Posts : 344
eRepublik BAM : 388
Join date : 2009-05-25

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by Cyboss Thu Jun 18, 2009 8:29 pm

kenan008 (citat):Ma nisam mogo vjerovat da kritikujete bockija.
5 bama je dovoljno da se kupi oko 6 q1 hljebova a minimal wage je 1,5 bama i sa tim se moze kupit q1 hljeb pa kad dobijes skill 2 bice ti plata minimalno 2 bama a cijena q2 hljeba je ispod 2 bama.

Jest, al sta novom igracu znaci "Q1 hljeb"? Koliko on traje? Sta je wellness? Kako se racuna wellness? Trebam li jesti tri puta dnevno? i sl...

Novi igraci mogu pitati razna pitanja. A nama su ta ista pitanja smijesna.

Ja se sjecam da sam ja kad sam pocinjao igrati potrosio trecinu citizen fee-a (koji je onda iznosio velikih 50 BAM) na hljeb... Popunio sam si pola inventara. Sto se cak pokazalo kao pametan potez, jer sam u sljedecih 5 dana zaboravio na eRep... Smile
avatar
Cyboss
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 25
eRepublik BAM : 29
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by Mancini Horvat Fri Jun 19, 2009 11:42 am

a zasta onda imas vremena bocky, ja ne znam sta ti radis. Tvoj posao je u vldai da pomazes mladim igacima, a ti koliko ja vidim ladis jaja i prodaje snama suplju pricu
Mancini Horvat
Mancini Horvat
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 51
eRepublik BAM : 83
Join date : 2009-05-09
Location : Mostar

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by Friend Freeman Sat Jun 20, 2009 11:41 pm

mancini onda ti to preuzmi pa radi bolje od njega , to sto si posvadan sa bockijem ne mroa znaciti da loše radi svoj posao prijatelju.

Kao nt genijalan ekonomist ali nije za politicara nagli je covjek takav ej kakav je ali ekonomija mu je plus 5.
Friend Freeman
Friend Freeman
Bivši predsjednik eBiH
Bivši predsjednik eBiH

Posts : 126
eRepublik BAM : 178
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by Mancini Horvat Sun Jun 21, 2009 1:50 pm

FF, ja nisam posvađan sa Bockyem, ja samo iznosim cinjenice, a cinjenica da nije niti jednom novom ogracu pomogao na bilo kakav nacin.

Inace ja takav posao nemogu radit, zauzet sam previse
Mancini Horvat
Mancini Horvat
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 51
eRepublik BAM : 83
Join date : 2009-05-09
Location : Mostar

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by kenan008 Sun Jun 21, 2009 5:42 pm

Cyboss (citat):
kenan008 (citat):Ma nisam mogo vjerovat da kritikujete bockija.
5 bama je dovoljno da se kupi oko 6 q1 hljebova a minimal wage je 1,5 bama i sa tim se moze kupit q1 hljeb pa kad dobijes skill 2 bice ti plata minimalno 2 bama a cijena q2 hljeba je ispod 2 bama.

Jest, al sta novom igracu znaci "Q1 hljeb"? Koliko on traje? Sta je wellness? Kako se racuna wellness? Trebam li jesti tri puta dnevno? i sl...

Novi igraci mogu pitati razna pitanja. A nama su ta ista pitanja smijesna.

Ja se sjecam da sam ja kad sam pocinjao igrati potrosio trecinu citizen fee-a (koji je onda iznosio velikih 50 BAM) na hljeb... Popunio sam si pola inventara. Sto se cak pokazalo kao pametan potez, jer sam u sljedecih 5 dana zaboravio na eRep... Smile


Da ali cim se registrujes dobijes poruku gdje su ti date upute linkovi te direktan link do ureda dobrodoslice gdje mozes primit pomoc , bila ona u vidu giftova il hljeba il u davanju raznih tutorijala te pojasnjavanju igre.
kenan008
kenan008
Administrator
Administrator

Posts : 344
eRepublik BAM : 388
Join date : 2009-05-25

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by matadox Sun Jun 21, 2009 5:47 pm

Ured dobrodoslice daje samo igracima kojima treba :S znaci koji kazu e wellnes mi slab ajde mi daj giftova. Oni pomognu , nema sta.
Al ovako , ko god se zaposli u firmama , treba mu dati 1-2 q1 hljeba .
Mozda ce zaboraviti na igricu sutra dan , mozda nezna da treba kupiti hljeb i tako to..

Malo razmislite.
avatar
matadox
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 151
eRepublik BAM : 186
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by Friend Freeman Sun Jun 21, 2009 6:10 pm

dobe kruh q1 , gle ne znate sto se radi pa vas interesira, ukoliko smatrate da je ensto lose recite evo ja cu pomoc bockiju en kritizirat ga, drugo je prijedlog a drugo je kritika.

bocky ne stigne sve pmati jos ovako postrane uz ove koje mu se jave ali ucini sto vise moze, niej robot.


ajmo ko oce pomoc bockiju u uredu dobrodoslicu Smile dobije od mene q1 pljucu Smile
Friend Freeman
Friend Freeman
Bivši predsjednik eBiH
Bivši predsjednik eBiH

Posts : 126
eRepublik BAM : 178
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by matadox Sun Jun 21, 2009 10:42 pm

Obavljeni razgovori
Preuzeo sam ured dobrodoslice.

Bocky-u ostalo ministarstvo rada i ss , te nagradni fond.

Pozdrav
avatar
matadox
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 151
eRepublik BAM : 186
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by kenan008 Mon Jun 22, 2009 2:03 pm

matadox (citat):Obavljeni razgovori
Preuzeo sam ured dobrodoslice.

Bocky-u ostalo ministarstvo rada i ss , te nagradni fond.

Pozdrav

Cestitam mirza nadam se da ces obavljat posao kako treba Very Happy
kenan008
kenan008
Administrator
Administrator

Posts : 344
eRepublik BAM : 388
Join date : 2009-05-25

Na vrh Go down

Citizen Fee Empty Re: Citizen Fee

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu