eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team

Join the forum, it's quick and easy

eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team
eBosna i Hercegovina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Glas malog Covjeka

Go down

Glas malog Covjeka Empty Glas malog Covjeka

Komentar by Mancini Horvat Thu Jun 11, 2009 9:57 am

Evo jednog zanimljivog članka iz mojih novina

Evo danas cu se pozabaviti jednom važnom temom o kojoj je jako malo ljudi pisalo, a to su kuce.

OPĆENITO

U eRepubliku kuce su dodatni izvor wellnesa. One kao i sve ostalo sto se može kupit ima svoju kvalitetu Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5. Ovisno o kvaliteti i njihova cijena ja različita. Tako Q1 kuca košta oko 4-5 golda, q2 kuca 7-8 golda, Q3 15-17 do 19 golda, Q4 kuca od 25 do 30 golda, a Q5 35-40. Naravno, ove cijene variraju, pa je teško ustvrdit neku realnu i stalnu cijenu, ali se obicno ovako krecu. Početnici kupuju Q1 kuću, a kako im raste level, uzimaju i bolju kućicu, tj. kućicu vece kvalitete. Moram naglasiti da kuća nije potrebna ali je svakako je poželjno imat jer ona ponekad može zamijenit kruh.


KORIST OD KUĆE

Kao što sam već rekao, kuća je vaš podizač wellnesa koji stalno imate. Kuća kvalitete 1 daje 1 wellnes dnevno, ali moram pripomenuti da što imate veći wellnes kuća daje manje pa tako q1 kuća:
90 % wellnesa----0.6= 90.6 %
70 % wellnesa----0.8= 70.8 %
50 % wellnesa----1.0= 51.0 %
30 % wellnesa----1.2= 31.2 %
10 % wellnesa----1.4= 11.4 %
Znaci da ako imate wellnes veci od 90 onda vam q1 kuca daje 0.6 wellnesa po danu.
Evo za q4:
90 % wellnesa----2.4= 92.4 %
70 % wellnesa----3.2= 73.2 %
50 % wellnesa----4.0= 54.0 %
30 % wellnesa----4.8= 34.8 %
10 % wellnesa----5.6= 15.6 %

Evo kao što vidite korist od kuce je dosta velika, pogotovo ako radite u firmi koja je vece kvalitete, pa tako ako radite u q3 firmi, a imte vec q4 kucu, onda vam je dosta q1 hrana dnevno, i ponekad gift. Slažem se da su kuce skupe ali njihova korist je velika tako da svima koji su u mogucnosti preporucujem da ju kupe. U eBiH trenutno se na marektu ponekad nadje q1 kuca i to iz državne firme, pa moramo kuce velike kvalitete kupovat u inzoemstvu. Inace su kuce dugorocna investicija pa i nije toliki gubitak para kad sračunate koliko dobijete ne kupujući giftove i hranu velike kvalitete.

KUPNJA KUĆE

Ako kuću ne kupujete preko marketa, onda možete ju i kupiti od nekog drugog igrača. Takva kupovina i prodaja naziva se Black Market. Potrebno je znati kad se tako kupuje kuća da napravite "Contract" i screenshot, kako bi se zaštili da vas neko ne pokrade, jer je zbilja teško vjerovati u ljude.


Za kraj evo nekoliko korisnih linkova za wellnes:
www.egobba.de/wellness
erepublik.ws/calculators/wellnesse=erep_wellnesscalc


Mancini Horvat: komentar modifikovan dana: Thu Sep 10, 2009 12:23 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Mancini Horvat
Mancini Horvat
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 51
eRepublik BAM : 83
Join date : 2009-05-09
Location : Mostar

Na vrh Go down

Glas malog Covjeka Empty Moj stav o RS-u

Komentar by Mancini Horvat Sun Aug 16, 2009 11:14 am

Ovih dana se puno pise i govori o Vladi RS-a. Htio sam u ovome clanku iznijeti svoje misljenje o ovome.
Clanak je podjeljen u nekoliko djelova zbog slozenosti sadrzaja.


PRVI DIO

Dragi esugradjani i ekolege, kao sto znate trenutno se u eBiH pokusava provuci ideja vladaju dvije zasebne Vlade: Vlada Federacije i Vlada RS-a. Zato cu iznijeti nekek cinjenice kako bi pokazao da je to nemoguce.

CINJENICA BR.1
Kao sto znate BiH je u RL-u podjeljena na dva dijela i kao takva jedna je od najneuredjenijih u cijelom svijetu. Posto neki to isto zele napraviti i u erepubliku, ti ljudi su siritelji mrznje jer tako djele narod a to nimalo ne pomaze eBiH. A takav primjer imate i u RL-u pa zasto radit istu gresku?

CINJENICA BR.2

U eRepubliku je nemoguce napraviti dvije vlade, tri predsjednika i dva kongresa, a tesko je za povjerovati da ce admini to popravit radi sulude ideje 10 ljudi.

CINJENICA BR.3

Ako ta Vlada RS-a ima neke organizacije, ne kontam koja im je svrha kad nemaju nista cime bi utjecali na donosenje odluka u eBiH, pa stoga nemaju svrhe ni organizacije.

Prema ovome vidimo da je RS nesto nemoguce i skroz glupo i samo bacanje para. Mozda ovi sto su napravili tu vladu oce promjene u igri ali takve promjene se nemogu dogodit


DRUGI DIO

U ovome djelu cu se obratit trenutacnoj tzv. Vladi RS-a.

UPIT BR.1.
Mene kao savjesnog gradjanina eBiH zanima koji su ciljevi te vlade kad takav primjer imamo u RL i tamo se siri samo mrznja?

UPIT BR.2

Zanima kako biste vi osnovali tu Vladu da donosi vazne odluke u eBiH kaad ta opcija ne postoji?

UPIT BR.3
Navodite u clancima *rad vlade*. Zanima koji je to rad osim da kradete ljudima pare i spamate?

Toplo se nadam da cu dobit odgovore na ova pitanja.


TRECI DIO


U prvom dijelu iznio sam cinjenice sto se tice te Vlade pa se nadam da ste vi gradjani shvatili o kakvoj se prevari radi kad je u pitanju Vlada RS-a. Ti ljudi koji tu kradu novac i sebi stvaraju profit od nekih firmi su obicni prevrtljivci i kradljivci pa vam savjetujem ukolikko zelite sacuvat svoj novac i ponos da im ne vjerujete. Takvi ljudi posto je i u RL-u (Milorad Dodik i ostali) koji pod krinkom postenih ljudi rade necasne stvari.

Iako znam da ce ovaj clanak popljuvati trenutacna tzv. Vlada RS-a i da ce zauzeti sav prostor msvojim glupim komentarima, ja se ovde najvise obracam obicnim gradjanima eBiH da ne vjeruju toj vladi i tim ljudima jer to je samo gubljenje vremena i samo mozete izgubit zivce i novac. No ti su ljudi jako sposobni, ali imaju pogresan cilj, ali sve se da promijenit.
Mancini Horvat
Mancini Horvat
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 51
eRepublik BAM : 83
Join date : 2009-05-09
Location : Mostar

Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu