eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team

Join the forum, it's quick and easy

eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team
eBosna i Hercegovina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

+9
kenan008
Friend Freeman
Aleksa Mungos
Gazija97
Diktator Senco
mobster1930
Ivan Cro
Klynn
Tinja
13 posters

Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Tinja Thu Dec 03, 2009 8:30 pm

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka



Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Bosnia-Herzegovina


Ovako, odlucio sam umjesto clanka stvar ubaciti na forum da bi izbjegao odredjene (dijelom i zasluzene) kritike o mjesanju u tudja posla. Ali shvatite da to cinim samo jer mi je tesko dici ruke od eBiH, u ovakvom stanju kakvom ona jeste.

Dakle, predlazem da – barem razmislite – o ujedinjenju stranaka, posebno tri najvece (ako ne svih), dakle Demokratske stranke, Stranke Ujedinjenje eBiH i Liberalne stranke.

Ako na stranu gurnemo sve razmirnice izmedju vodja i clanova ovih stranaka, posebno izmedju Liberalne i Demokratske, koje su sustinske razlike medju njima? Da li ima bitnih programskih razlika?
Nema.
Da li su stranke probosanske, da li su dokazano za eBiH?
Jesu.
Da li imaju odredjen kvalitetan kadar, koji bi mogao postati jos jacim ako se spoji i prepucavanja prestanu?
Da.

U cemu je onda problem?

Znam, reci cete da "demokratija" pati ako se stranke spoje da bi isle samo protiv DSSa. Medjutim, smatram da je evidentno da alternativa ne postoji. Ko god je bio tu prethodnih mjeseci zna na sto kongresni izbori liče. Jedna stranka, bazirana na nacionalnom i entitetskom principu, bez ikakvog drugog programa i plana sem onog o «ugrozenosti» ide protiv ostalih stranaka.

Nedavno su izasle liste nekih od vojnika koji su se borili u Sloveniji. Te su liste prenapuhane (nemam nista protiv da se bori ko gdje hoce) ali i govori o glasackom potencijalu DSSa. Taj potencijal je oko 200 glasova (bez multija i zombija) i stalno raste podjelom drzavljanstava.
Vama je jasno da to ne moze ici zauvijek i da su ostale stranke, koje su ideoloski a ne nacionalno definisane, ispastaju.

Ako se sjecate, najbolje rezultate na kongresnim izborima pro-bosanske snage postigle su onda kada se ujedinilo pod kapom DS-a, koji je promijenio ime u «Sacuvajmo eBiH». Taj rezultat govori sam za sebe: kako bi eBiH bila sigurnija a pro-bosanske snage ojacale kada bi se rijesili tih fiktivnih strancarenja i sitnih svadja u igrici, te radili zajedno.

Kada bi se od ovih stranaka trajno (ne samo privremeno) stvorila jedna stranka, buducnost eBiH bi bila zagarantovana. Nesuglasice bi se mogle prevazici, a novi clanovi i igraci koji dolaze u igru ne bi se dijelili u stranacke tabore i nastavljali svadje, vec bi se odmah koncentrirali na najvaznije: na eBiH.

Naravno, neki sumnjaju da li je moguce ujediniti stranke. Naravno, biti ce i protivnika, ocekujem da neke stranacke vodje nece htjeti ugroziti svoj primat spojivsi se sa drugim stranakama. Medjutim, uvjeravam vas da izradom dobrog statuta nove, ujedinjene stranke – niko nece biti ostecen i postovace se kadrovi bivsih stranaka, tj. ujedinjenje nece znaciti da jedna od stranaka dominira nad drugima, vec da su ravnopravni i imaju jednako ucesce i u ovo ulaze dogovorom i sporazumno svi do jednoga.

Zamislite samo kako ce kongresmeni biti kvalitetniji kada budu morali biti izabrani medju clanstvom ove stranke, velike i jake. Nece biti sumnjivih likova i biti ce dovoljno kvalitetnog i pouzdanog kadra da popuni sva kongresna mjesta.

Zamislite sastav vlade – baziran na kvalitetu, a iz jedne stranke, medju cijim clanovima nece biti prepucavanja.

Zamislite kongresne izbore: nece vise jedna stranka pro-bosanska da izbacuje drugu, to ce sve biti stranacke kolege.

Nadam se da dijelite ovu viziju, i da cete mi pomoci da je realizujemo. Naravno, ako neko ima pitanja – nisam se stigao pozabaviti svim detaljima – izvolite. Otvaram ovu temu da bi o ovome raspravljali. Takodje, vec sam razgovarao sa nekim poznatim licnostima iz eBiH, kako bi cuo njihovu perspektivu i namjeravam razgovarati sa mnogim drugima.

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Bosnia-Herzegovina



Za sada, mozete procitati sta o ovome misle taurus2001 i krvImed. (ubuduce i drugi, a i vi ste slobodni iznijeti svoj stav ispod).


1.Za pocetak, kratko nam se predstavite, koje ste duznosti u eBiH obavljali i u cemu ste dali doprinos u razvoju nase zemlje?


KrvImed: krvImed, godina 31, born and raised in town called bihac.
Kad sam se naselio u eBiH , drzava je tek postala, imali smo zastitu, napravili prvi chat i zurili da kupimo bolnicu i ds, da i mi budemo neko i nesto .

Donirao sam za “Les Paul” bolnicu, ucestvovao sa dionicama u bolnice firmi- da se pokrene i donirao za defence sistem (ne halalim pokradene pare!)...kad sam imao kruha dijelio onima sto su se cinili pravo slabi i zapravo bio dvoklikas + nesto sitno, pazio uvijek da radim u domacim firmama, odnosno u vojnim- od njihovog osnivanja...

Onda smo stvorili vojsku. dugo sam bio zamjenik zapovijednika 2. brigade, pa zapovijednik iste...i najdraze mi bilo cuti- da je druga brigada najaktivnija. tako sam i upoznao najvise ljudi- provjera aktivnosti, skupljanje na chatu pred akcije (rijetke)...ne mogu se sjetiti,ali mislim da sam od pocetka u DRAKE. Onda sam postao zamjenik ministra odbrane, nekoliko puta, pa evo sad ministar odbrane eBiH. iako to ne nosi nikakvu erep medalju...meni je ovaj mandat izuzetno vrijedan- jer sam srcem i dusom za nasu vojsku i to je zapravo jedino sto me zadrzalo u ovoj igri.

Taurus: Rodjen sam 608 dana novog svijeta. Od svog eRodjenja clan sam Stranke ujedinjene eBiH. U svom eZivotu do sada sam tri puta proglasen Hard Workerom, jedan put sam bio clan Kongresa eBiH i ponosni sam vlasnik jedne Super solider medalje. Uskoro ocekujem i cetvrtu HW medalju te cin generala.

Trenutno obavljam funkciju predsjednika Stranke ujedinjene eBiH.
U svojim eRep aktivnostima dao sam nesebican doprinos u par jako vaznih akcija unutar nase eDomovine.

Ponosan sam na cinjenicu da sam aktivno ucestvovao u projektu Infrastruktura eBiH, antiTO akciji vezanoj za odbranu Kongresa eBiH kao i na cinjenicu da sam jedna od najzasluznijih osoba vezanih za promociju nase eDomovine u clanku koji je objavljen u Vecernjem listu u izdanju za BiH.

Ono cime se posebno ponosim jeste cinjenica da sam zajedno sa bivsim predsjednikom stranke gospodinom Atic Arminom osnivac stranacke organizacije SU eBiH kao i Sluzbenog glasnika SU eBiH, a nedavno sam i otvorio prvu stranacku firmu za proizvodnju oruzja.

2.Kao igrac u dodiru sa eBiH politikom, sta mislite sta je glavna boljka/problem nase politicke scene?

KrvImed: Ono sto me privuklo vojsci- je ono sto me odbija od politike: nema zajednistva, nema strukture, nema "pcelinjaka” gdje svako daje svoj dio. (sto cijenim kod OSA i PCELA Very Happy)
To im je boljka.tj.nemam osjecaj da shvataju sta je smisao njihovog postojanja. demokratija je najzdraviji sistem za neku zajednicu- naglasavam: sistem...uredjenje. Ali… korumpirana demokratija?! Ili demokratija pri direktnom ugrozavanju drzavnosti eBiH?!

Taurus: S obzirom na cinjenicu da politicku scenu cine ljudi, rekao bih da su zapravo ljudi problem. Ono sto bi posebno detektirao kao problem jeste nesloga koja vlada medju nama a koju nazalost uzrokuju frustracije i rane koje se unose iz Real Life-a.
Svjedoci smo konstantnih prepirki i prozivki izmedju lijevih i desnih, plavih i zutih, zelenih i ljubicastih, crvenih i smedjih.... Ono sto me posebno cini nesretnim u cijeloj prici je cinjenica da se u tim prozivkama i prepirkama zaista ponekad ide toliko nisko da se takvi udarci u bokserskom zargonu receno cesto mogu okarakterisati kao udarci ispod pasa.


3. Sta mislite o aktuelnim politickim strankama, da li i kakve su njihove razlike, da li su one programski osnovane

KrvImed: Ima mnogo vise stranaka nego ideja. Ne vidim programske razlike. Ne vidim da jedni ili drugi imaju bitno drugaciji pogled na sam drzavni aparat, na zakone koji se donose...njihove razlike su osnovane samo na jednom pitanju: ko ce ovaj mjesec biti predsjednik? Svako zeli SVOG predsjednika, jer...ne znam zasto...jer je NJIHOV RED, valjda…

Taurus: Realno gledajuci izmedju stranaka koje djeluju na prostoru eBiH nema nekih posebno velikih razlika. Svi se mi u konacnici zalazemo za politiku koja ce nasim gradjanima donjeti prosperitet bilo ekonomski bilo vojni. S obzirom na mehanizam igre, to je ono u cemu se moze napredovati i to je ono na cemu lezi snaga svake zemlje. Dakle, jaka ekonomija i respektabilna vojna moc.
Iako su razlike u programima izmedju nasih stranaka minorne, gotovo pa zanemarljive, moram primjetiti da se u javnost salje totalno drugacija slika. Neko ko cijelu situaciju posmatra sa strane, a ne iznutra, mogao bi steci potpuno krivi dojam.

4. Da li je moguca saradnja i ujedinjenje tri najvece pro-bosanske stranke?

KrvImed: Moguce je. onoliko koliko je moguce da covjek bude iskren prvo prema sebi: imam li ja vremena biti predsjednik? po cemu ce me spominjati, nakon sto mi istekne mandat? jesu li ljudi koji cine moju vladu najbolji? ili jednostavno moji? ako se ikad odluce, objektivno suditi sebe i druge- i postaviti najsposobnijeg medju njima, a u svom domenu svako da uradi maksimum ( pa taman to bilo da dvoklikas klikne work u domacoj firmi i train svaki dan, da glasa na izborima, kad dobije pravo glasanja), tad se mogu ujediniti.

Ovako imamo kandidate kojima je jedini smisao kandidature- predsjednicka medalja. Za mene, iscekivati hoce li zli dedaci uzeti vecinu i napraviti od nase zemlje pacijenta u komi…nije zabavno.

Taurus: Ma naravno. Do sada smo i pored odredjenih politickih nesuglasica dobro suradjivali i ne vidim niti jedan razlog zasto da to ne cinimo i ubuduce. Takodjer, ne vidim zasto ne bi otisli i korak dalje te razgovarali o mogucem ujedinjenju. Moja politicka uvjerenja se ogledaju u samo dvije rijeci – ujedinjena eBiH. Ako vec ne mogu tako zivjeti u stvarnom zivotu iako bi to silno zelio, onda zelim bar vidjeti kako to izgleda u virtualnom svijetu.

5. Kako bi isto izgledalo, i sta bi bila osnova programa takve stranke?

KrvImed: po meni…osnova programa bi trebalo biti: cuvanje integriteta i suvereniteta ove zemlje. Zvuci vojnicki? Naprotiv!
Postoji mir i rat. Do rata se dolazi, kad politika pokaze svoju nemoc. O tome, hoce li biti rata- odlucuje politika. I to je svima jasno, samo ne nasim strankama.

Nase stranke smatraju, da ako buduci predsjednik nije iz njihove stranke, ne mora niceg vise ni biti. Oni uvijek mogu otici raditi PTO u nekoj drugoj zemlji. To je samo igra… Zato kazem: program- iskljucivo za ovu zemlju, za njen razvoj nepovredivost njenog teritorija i njenih institucija. Nema alternative, nema povlacenja- ovdje se sredjuje virtuelna eBiH stvarnost, OVDJE se igra. Licno, nisam ovdje dosao da bih bio Parter2 (banovan Very Happy)

Dosao sam jer me jedna stvar dirnula u postu koji me doveo u erep…bilo je nesto u smislu- da vidimo kakva moze biti BiH s NAMA. Znaci-ne sa guzonjinim sinovima, ne sa korumpiranim pecenje-jedcima, kila kafe i kutija faksa za izbore…NE okretanju stoke sitnog zuba na predizbornim skupovima. NE RL blamaza. Iako je jedan igrac upravo to rekao- pa tako je i u rl. Ja nisam dosao u VL da zivim RL, zato imam valjda taj RL. Ovo je igra- ali igra, koja ti nudi mogucnost da se razvijes u drugom smjeru- u sta sam cvrsto vjerovao i vjerujem- jer populacija na ovoj igri je obrazovana, nije siromasna i trebala bi znati bolje i moci vise.

EDEN je u svojim statistikama pokazao prostu istinu: onoliko dmg koliko je madjarska napravila u NWC-toliko su napravile zemlje saveznice. Same- nemaju sanse- zajedno,do kamikaze: pobjedjuju i erep divove, dok se borba na 5 frontova vodi.

UNITED WE STAND, DIVIDED WE FALL.
Sve nase stranke imaju jako slican ( i dobar) politicki program…zajedno mogu obezbijediti trajnost drzave, gdje ce ostvarivati svoje programe. Odvojeno…ne mogu.

Taurus: Vjerujem da bi nam ujedinjne tri najvece pro-bosanskohercegovacke stranke donjelo prijeko potrebnu politicku stabilnost. To je ono sto nam u ovom trenutku nedostaje. Koliko smo spremni na takve poteze vrijeme ce pokazati.

Jedno je pak sigurno. Takav potez bi rezultirao stvaranjem jedne nove snage koja bi bila u stanju na svojim plecima iznjeti sve probleme s kojima se u posljednje vrijeme susrecemo.

Ako cemo pricati o nekom eventualnom programu, mislim da bi u njegovoj osnovi trebao biti upravo covjek, obican mali covjek za kojeg se treba i vrijedi boriti u smislu da mu se obezbjedi dostojanstven eZivot kako na ekonomskom tako i na vojnom polju.


6. Sta su prednosti ujedinjenja 3 stranke, a sta nedostaci?

KrvImed: Prednosti:
Jednostavnije organizivati odbranu kongresa. Jeste, igra je takva da dopusta da nam se radi PTO, e pa pitanje je sta mi mozemo uciniti u (s)vezi s tim?
nakon toga sto se izborimo da ljudi koji zele unistiti zemlju prestanu dobijati drzavljanstva od ljudi koji u svojim shoutima takodjer zele da nase drzave nema- mogu se posvetiti dugorocnim programima i reformama, demokratiji, kakva treba biti: vladavina gradjana jedne drzave u svojoj drzavi)
lakse je naci dobre kandidate za kongres, nego navlaciti neke koji ce otici 3.dan mandata, jer nema gdje da se bori (umjesto da uradi svoje i izbori se u kongresu za MPP sa nekom drzavom da bismo imali TW).

Mane:
cudan smo narod…navikao da ako nece sebi-niko mu nista nece dati- pa ne vidi da kad ucini uslugu drugome, tako i sebi uslugu cini: uvijek neko misli da daje vise.
Veci su sukobi u vecim grupama, manje se grupe lakse kontrolisu. Ako bi u vrhu te jedne stranke nastalo rasulo- to je mnogo stetnije nego da neka stranka (od 5-10 stranaka) bude u rasulu.


Taurus: Mislim da sam o prednostima vec ponesto rekao. Dakle, takav potez bi donio prijeko potrebnu politicku stabilnost i zasigurno bi bio pravi primjer kojim bi pokazali da ujedinjeni oko iste stvari mozemo ucinti ama bas sve.
Bio bi to dobar primjer i drugima, koji bi nas jednog dana mozda mogao dovesti do onoga o cemu vjerujem sanja svaki gradjanin eBiH, a to je ujedinjene svih nas zajedno a sve u cilju stvaranja jos jace i prosperitetnije eBiH. Pitam se, ko ne zeli da budemo poput svih drugih normalnih i jakih eDrzava!?

Kad su nedostatci u pitanju oni se najvise ogledaju u cinjenici da bi u toj eventualnoj novoj stranci mladji igraci daleko teze isplivavali na politicku scenu jer bi unutar stranke imali jaku „konkurenciju“ u vidu starijih i iskusnijih igraca.
To bi opet moglo rezultirati stvaranjem nekih novih stranaka u kojim bi se ti isti igraci pokusali afirmirati.
Medjutim, vjerujem da do takvog razvoja situacije ne bi doslo, ili ako bi doslo, snaga i brojnost nove stranke bi mogla osujetiti svaki pokusaj destabiliziranja politicke scene, a samim tim i nase eDomovine.

7. Poruka eBiH gradjanima za kraj.

KrvImed: Mi smo gradjani ove zemlje i jedini odgovorni za stanje u ovoj zemlji. DO NAS JE.
Ako ste odabrali igranje DRUSTVENE igre, kao erep- onda igrajte prema pravilima. Naravno da se mozete odmetnuti u bijeli svijet, ucestvovati u svim ratovima, biti placenik…ipak svi znamo da cemo se kad-tad opet naci u eBiH- zato , da ne biste nakon pola godine igranja po svijetu-gdje vam je bilo u cilju pokupiti medalje i zaraditi pare pitali- a sto je nas ovako malo, a sto je vojska ovako mala, a sto ne dijelite q5, a sto…odgovoricu vam sad: zato sto ste jacali dmg, snagu, privredu neke druge drzave. zato sto ste glasali u drugim drzavama, nemate se pravo pitati- a sto nemamo MPPova? Nemamo ih, jer jer je onima kojima nije stalo do ove zemlje- vise stalo do glasanja i drzavljanstva nego vama.
Moja poruka je: ovdje vasa djeca nece biti gladna, dok vi ganjate pravdu- zato: BORITE SE. MOZEMO SAMO DOBITI.

Taurus: Poruka je vrlo kratka i decidna. Budite solidarni jedni prema drugima, cuvajte jedan drugoga, volite se........eZivot je kratak!
Tinja
Tinja
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 154
eRepublik BAM : 206
Join date : 2009-05-07
Location : Kigali

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Klynn Thu Dec 03, 2009 11:01 pm

Bila je muka ovo sve pročitati... XD Ideja je ok i ona stoji! Bili bi mnogo jači kad bi se ujedinili, ali neku ljudi ne razmišljaju tako. A i ono najvažnije, bilo bi dosta raskola unutar same stranke, po meni... Možda je dobro rješenje da se samo za kongresne ujedinimo, ili... Nezz! U svakom slučaju, teško izvedivo, ali MOGUĆE!

PS. Dobri bedževi XD
Klynn
Klynn
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 47
eRepublik BAM : 55
Join date : 2009-10-04

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Ivan Cro Fri Dec 04, 2009 12:26 pm

gdje sam ja u svemu tome Rolling Eyes
Ivan Cro
Ivan Cro
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 16
eRepublik BAM : 18
Join date : 2009-07-31

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by mobster1930 Fri Dec 04, 2009 9:47 pm

Sa Bekijem sam o istoj stvari pričao davno, onda kada se on kandidirao za predsjednika. Sjećam se da je i on bio za to, međutim on nije bio predsjednik LS, već "samo" kandidat za predsjednika države.

Dok sam u Bosni, uđem u Liberalnu stranku, ali iskreno - samo što me Beki (ako se dobro sjećam) zvao u stranku, prije sam bio u SU. Svejedno mi je - znam da sve stranke rade za bolju BiH i samo da nije DSS (zbog njihove politike i tu samo Srbi idu xD ) ili RP (dok je Mario Zrno na celu) Razz

Slažem se da bi nam bilo puno bolje kada bi umjesto eDS, SUBiH i LS bila samo jedna stranka (btw mogli bi i zadržati ime SU pošto zvuči dobro, Stranka Ujedinjene BiH Very Happy ) - nema straha od TOa, baš kao neki mjesec kada je bila Sacuvajmo eBiH.

Međutim, znam kakve tenzije vladaju između stranaka, pogotovo eDS i LS, a to nam nimalo ne treba.

Za Ujedinjenu Bosnu i Hercegovinu !
avatar
mobster1930
1337
1337

Posts : 60
eRepublik BAM : 69
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Diktator Senco Sat Dec 05, 2009 8:46 pm

Ajmo uraditi TO ove 3 stranke i ujediniti ih... Smile


Mene zanima kako mislite ujediniti sve 3 stranke?? Poslati ticket Adminu?? ili nesto drugo?
avatar
Diktator Senco
Administrator
Administrator

Posts : 123
eRepublik BAM : 151
Join date : 2009-05-06
Age : 32

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Tinja Sat Dec 05, 2009 9:44 pm

Senco: Ma, samo da clanstvo tih stranaka predje u jednu od njih kojoj bi se onda promijenilo ime po dogovoru sve 3 stranke.

U starim strankama bi dakle ostali samo skroz neaktivni/multiji. Naravno, neko ce ih eventualno ozivjeti ali to je nebitno jer protiv ove jake i ujedinjene stranke tesko da bi ko sta mogao.
Tinja
Tinja
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 154
eRepublik BAM : 206
Join date : 2009-05-07
Location : Kigali

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Ivan Cro Sun Dec 06, 2009 1:18 pm

Ok.. samo ostavite meni jednu stranku praznu da je mogu preuzet Shocked
Ivan Cro
Ivan Cro
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 16
eRepublik BAM : 18
Join date : 2009-07-31

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Gazija97 Sun Dec 06, 2009 4:17 pm

Ideja je odlicna ali je tesko izvediva Very Happy Vote and Subscribe
Gazija97
Gazija97
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 314
eRepublik BAM : 376
Join date : 2009-09-01

http://www.ctb-team.com

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Aleksa Mungos Sun Dec 06, 2009 8:39 pm

Nikad ovo nece biti moguce izvesti u potpunosti... Bice stranaka koje ce se htjeti ujediniti, ali ostale nece, tako da nikad sve pro bosanske stranke se nece ujediniti u jednu...

Mada podrzavam prijedlog!
Aleksa Mungos
Aleksa Mungos
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 128
eRepublik BAM : 154
Join date : 2009-06-14
Location : West Republic Srpska

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Friend Freeman Wed Dec 23, 2009 6:54 pm

smatram da ljudi trebaju prvo maknuti mentalni sklop stranke kao klana te svatiti da transparetnost i podrzavanja svih igraca istih ciljeva i ljubavi prema mnogo vecem klanu zvana eBiH je vaznija od same stranke i unutarnjih prijatelja i suradnika.

Bih je imala transparetnost i terba ga nastaviti i nekad sami igraci trebaju znati da igraju za eBiH a ne za stranku , Stranke su tu radi lakseg organiziranja same drzave i primanja novih igraca.

Ali ima uvijek onih koji se umisle pa se pocnu furati na politicare.

Samo ljubav transparatnost i Pajo Patak ce sve spasiti Very Happy
Friend Freeman
Friend Freeman
Bivši predsjednik eBiH
Bivši predsjednik eBiH

Posts : 126
eRepublik BAM : 178
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by kenan008 Fri Dec 25, 2009 6:56 pm

Potpis
kenan008
kenan008
Administrator
Administrator

Posts : 344
eRepublik BAM : 388
Join date : 2009-05-25

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by mobster1930 Sat Apr 03, 2010 8:03 pm

Toliko o ujedinjenju. Aprilski predsjednički izbori dovoljno govore koliko su naše stranke "proBiH".
avatar
mobster1930
1337
1337

Posts : 60
eRepublik BAM : 69
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Gazija97 Sat Apr 03, 2010 9:56 pm

:/ Nazalost
Gazija97
Gazija97
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 314
eRepublik BAM : 376
Join date : 2009-09-01

http://www.ctb-team.com

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Riney Mon Apr 05, 2010 1:28 am

Ideja zvuči dobro, ali opet ne bi bilo dobro ujetiniti se u jednu stranku, već među postojećim strankama u eBiH koje su probosanske stvoriti koaliciju, što bi značilo da će stranke surađivati i zajedno se boriti protiv DSS-a... Kada bi bila jedna stranka ne bi imalo puno smisla, koalicija bi već bila jedan veliki korak naprijed...
Riney
Riney
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 26
eRepublik BAM : 34
Join date : 2010-04-03
Age : 32
Location : Rijeka, Croatia

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1380256

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Gazija97 Mon Apr 05, 2010 3:49 pm

Ove smo izbore napravili koaliciju dvije najjace stranke DS i LS na kraju nam je i 3. stranka pomogla SU :/ Samo sto manje stranke uvijek nesto se** !
Gazija97
Gazija97
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 314
eRepublik BAM : 376
Join date : 2009-09-01

http://www.ctb-team.com

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Riney Mon Apr 05, 2010 6:18 pm

Za*ebite manje stranke, zna se koga ima više i ko ima sposobnost napraviti nešto... Manje stranke ionako nemaju velikog utjecaja...
Riney
Riney
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 26
eRepublik BAM : 34
Join date : 2010-04-03
Age : 32
Location : Rijeka, Croatia

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1380256

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Gazija97 Mon Apr 05, 2010 10:36 pm

Very Happy Tako je
Gazija97
Gazija97
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 314
eRepublik BAM : 376
Join date : 2009-09-01

http://www.ctb-team.com

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Bosnian Lyon Tue Apr 06, 2010 1:19 pm

Riney (citat):Za*ebite manje stranke, zna se koga ima više i ko ima sposobnost napraviti nešto... Manje stranke ionako nemaju velikog utjecaja...

Pokazalo se da ipak imaju uticaja, samo 2 glasa su odlučila jučerašnje izbore. Wink
Bosnian Lyon
Bosnian Lyon
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 5
eRepublik BAM : 5
Join date : 2010-04-06

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Riney Tue Apr 06, 2010 1:22 pm

Nažalost ispalo je tako... Manje stranke su nas gadno zajebale ovaj put, ionako se već znalo da od ova zadnja 2-3 kandidata nema šanse da netko postane predsjednik, a oni se opet kandidiraju i ukradu glasove... Neutral
Riney
Riney
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 26
eRepublik BAM : 34
Join date : 2010-04-03
Age : 32
Location : Rijeka, Croatia

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1380256

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Agich Tue Apr 06, 2010 7:49 pm

ne znam sta je lose u ovome, dajte im priliku ... Smile
Agich
Agich
Top spamer
Top spamer

Posts : 343
eRepublik BAM : 403
Join date : 2009-05-07

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by fabijan Fri Apr 16, 2010 3:09 pm

Agich (citat):ne znam sta je lose u ovome, dajte im priliku ... Smile

Agichu vrati pare lopove
fabijan
fabijan
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 34
eRepublik BAM : 38
Join date : 2009-06-17
Age : 32

Na vrh Go down

Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka Empty Re: Buducnost eBiH: Ujedinjenje probosanskih stranaka

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu