eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team

Join the forum, it's quick and easy

eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team
eBosna i Hercegovina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nacija plaćenika???

5 posters

Go down

Nacija plaćenika??? Empty Nacija plaćenika???

Komentar by Borivoje_SA Mon Aug 31, 2009 10:30 am

Novi sam u ovoj igri i već nakon nekoiliko dana vidim da i ova eBiH kao i ona u RL puna seronja i zavedenih četvrtpismenih kretena koji nemaju pojma o samom sebi, a kamoli o drugima pa mi je u svjetlu tog razmišljanja pala ideja da se organizujemo kao nacija plaćenika.
Potpuno bi posvetili svoj razvoj ka vojnom napredovanju i svoje usluge bi iznajmljivalji onome ko više plati. Svakako nas dovoljno ima da bi mogli s lakoćom preuzimati regije, ali nemamo sloge i jedinstvenog cilja, jer jedni ne žele da se ugrožavaju komšije/susjedi, drugi bi rado se pripojili komšijama/susjedima itd.
Ovako kada bi se u potpunosti i politički i vojno organizovali kao plaćenička vojska i sve resurse potčinili tom i takvom razvoju ne bi imali gore navedenih problema!
Želio bih čuti vaša mišljenja o ovoj ideji i ako ima nekolicina ljudi koji se slažu sa ovakvim razmišljanjem i koji bi željeli ovakvu eBiH i sa takvim planom i programom osnuju stranku, imaju moj glas i moje članstvo!
Borivoje_SA
Borivoje_SA
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 34
eRepublik BAM : 48
Join date : 2009-08-29
Location : Sarajevo

Na vrh Go down

Nacija plaćenika??? Empty Re: Nacija plaćenika???

Komentar by wudu Mon Aug 31, 2009 3:14 pm

Placenicka nacija nebi nikako mogli biti. Jednostavno smo preslabi.
U citavoj eBiH ima mozda 5 ljudi koji bi sa svojom snagom i cinom mogli biti placenici.
Prije ce neka drzava placati svoje stanovnistvo i brigade da ratuje nego tudje Wink
wudu
wudu
Administrator
Administrator

Posts : 110
eRepublik BAM : 133
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Nacija plaćenika??? Empty Re: Nacija plaćenika???

Komentar by kenan008 Mon Aug 31, 2009 6:11 pm

wudu (citat):Placenicka nacija nebi nikako mogli biti. Jednostavno smo preslabi.
U citavoj eBiH ima mozda 5 ljudi koji bi sa svojom snagom i cinom mogli biti placenici.
Prije ce neka drzava placati svoje stanovnistvo i brigade da ratuje nego tudje Wink

Da , ali kad bi vojno ojacali onda bi bilo nade.

Jedno 50 Colonela/Generala koji rade 100 dmg sa q1 bi bilo dobro Very Happy

Jer se vise ispalti platit 50 Colonela/Generala koji ce uradit 50 0000 dmg za malo manje golda nego nekog tenka koji ce uradit 30k dmg.
kenan008
kenan008
Administrator
Administrator

Posts : 344
eRepublik BAM : 388
Join date : 2009-05-25

Na vrh Go down

Nacija plaćenika??? Empty Re: Nacija plaćenika???

Komentar by Borivoje_SA Mon Aug 31, 2009 6:54 pm

Ne bi se to dogodilo preko noći već bi to zahtijevalo potpuno drugačije državno uređenje od vrha ka dole! Čak bi mogli i osnovati plačenićku vojsku tipa legije stranaca (dođeš potpišeš ugovor mi te nabildamo, moraš ratovati onako kako ti mi kažemo narednih bla bla godina, mjeseci itd.) Proizvodnju i cijelu državnu aparaturu podrediti vojsci dok sama ta plačenićka vojska ne stane na noge i ne počne zarađivati dovoljno da sama sebe može izdržavati!!!
Borivoje_SA
Borivoje_SA
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 34
eRepublik BAM : 48
Join date : 2009-08-29
Location : Sarajevo

Na vrh Go down

Nacija plaćenika??? Empty Re: Nacija plaćenika???

Komentar by Ahmak Wed Sep 02, 2009 10:05 pm

iako sam tek poceo, ne vidim razlog da neko ne bi otvorio firmu oruzja i uposlio svoju "miliciju" koja bi radila tu, a umjesto plate primala oruzje, a taj isti ne bi bio pohlepan i pokusao zaraditi na njima, vec bi bas svi samo zaradjivali od "placenistva"

mislim da bi se u vrlo kratkom roku mogla "othraniti" zavidna vojska
Ahmak
Ahmak
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 29
eRepublik BAM : 33
Join date : 2009-08-25
Age : 38

Na vrh Go down

Nacija plaćenika??? Empty Re: Nacija plaćenika???

Komentar by Arsenal94 Sat Nov 28, 2009 12:26 am

Zdravo,

Ja mislim da ova drzava ide u propast.To mozemo zahvaliti losoj vlasti (to predpostavljam jer sam novi).
Treba se fokusirati na jacanje vojske kojom cemo se siriti.
I imam pitanje:Moze li se izglasat izbaivamje delegata iz kongresa?Time bi oni koji sabotiraju drzavu bili izbaceni,i mogli bismo krenuti naprijed.
Sta se tice placenicke vojske,to upotpunosti podrzavam,time bi se dokazali svijetu da smo neko i nesto.


Pozz
Arsenal94
Arsenal94
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 1
eRepublik BAM : 1
Join date : 2009-11-28

Na vrh Go down

Nacija plaćenika??? Empty Re: Nacija plaćenika???

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu