eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team

Join the forum, it's quick and easy

eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team
eBosna i Hercegovina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Citizenship???

5 posters

Go down

Citizenship??? Empty Citizenship???

Komentar by eronet Sat Aug 01, 2009 12:34 am

Kada pomenemo citizenship mislimo na državljanstvo. Još admin treba da napravi pravi smisao ambasade pa da tražimo i vize..Smile Naravno, meni je drago sto je citizenship ili državljanstvo stiglo, jer nevolim PTO ni u jednoj državi. Ali, kako admini kažu ovo neće spriječiti da se opet dogodi PTO u nekoj državi. Primjera radi, eBosna i Hercegovina je u trenutku davanja državljanstva imala 1800 + igrača. Što znači da če naknadno državljanstvo dobiti 180+ igrača. Ako uzmemo da se ovdje nalaze igrači iz RS pojedini, a pojedini su iz srbije, recimo da je omjer 60% srbija - 40 % RS, i sa 80 od novih igrača nama je lahko doživiti PTO od strane eSrbije, što bi vjerovatno značilo predaju 2 regije. Koje dvije regije znaju svi, ali ipak ako urade PTO njihovo pravo, bože moj nemože bolje.
Sada želim potaknuti neke advekvatne mjere protiv pokuša bilo koga na PTO eBiH.

Prvo, da se nađe par sposobnih ljudi, par iskusnih ljudi koji će pregledati, ispitati, svakog koji da zahtjev za državljanstvo. Potom utisak dali treba dobiti ili ne pošalje kongresmenima. (čini mi se da je u toku toromanovog vodstva osnovana organizacija u vezi kongresa i dat joj je budzet od 500 BAM-a , bar mi se čini). Nakon toga kongresmenin koji pročita poruku daje državljanstvo.

Ovo bi u značajnu ruku dosta olakšalo posao kongresmena, a isto tako uz pomoć ljudi koji bi tu radili uspjeli bi bar veliki dio pokušaja PTO na eBiH učiniti nemogućim.

Eto to je moja ideja oko zaštite eBiH od PTO od bilo koje nacije.

Taođe,ako se koji igrač iz RS , osjeti uvređeno u vezi ovog članka, (naveo sam da ima dosta eSrba u eBiH, koji nisu iz RS) unaprjed se izvinjajem. Nije mi bila nikakva namjera provokacija ili uvrede na umu, jednostavno sam želio uvidjeti kako možemo smanjiti bilo kakav PTO na našu zemlju. Opet ponavljam , ako se nađe ko uvrijeđen unaprijed se izvinjajem.
eronet
eronet
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 10
eRepublik BAM : 14
Join date : 2009-05-24

Na vrh Go down

Citizenship??? Empty Re: Citizenship???

Komentar by Aleksa Mungos Sat Aug 01, 2009 2:02 am

Cak bi bilo dobro uvesti da drzavljanstva verifikuju ambasadori nase zemlje u toj zemlji odakle dolazi igrac koji hoce drzavljanstvo (kao u RL sa vizama...)

Znaci ako neko iz Srbije hoce drzavljanstvo BiH, da se konsultuje sa nasim ambasadorom u Srbiji i da ambasador ispita da li mu treba dati drzavljanstvo. Nakon toga da neki kongresmen prihvati drzavljanstvo ili nesto tako...
Aleksa Mungos
Aleksa Mungos
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 128
eRepublik BAM : 154
Join date : 2009-06-14
Location : West Republic Srpska

Na vrh Go down

Citizenship??? Empty Re: Citizenship???

Komentar by Diktator Senco Sat Aug 01, 2009 11:35 am

Tesko je to dogovoriti sa kongresmenima, jer uvijek se nadje neko u kongresu ko radi na svoju ruku.....

Nego trebalo bi uvesti oficijelno premijera i njemu dati tu duznost...
avatar
Diktator Senco
Administrator
Administrator

Posts : 123
eRepublik BAM : 151
Join date : 2009-05-06
Age : 32

Na vrh Go down

Citizenship??? Empty Re: Citizenship???

Komentar by matadox Sat Aug 01, 2009 8:56 pm

Npr liberali su ubacivali ljude zeljni pohlepe ( nhf beki ) da osvoje sto vise mjesta.. tako su oficijelno podrzali lika koji je vec podjelio par drzavljanstava....

Treba gurati ljude samo koje znamo .. ali ti to nemozes dokazati kad to srlja i gleda samo svoju korist.

zz
avatar
matadox
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 151
eRepublik BAM : 186
Join date : 2009-05-06

Na vrh Go down

Citizenship??? Empty Re: Citizenship???

Komentar by Aleksa Mungos Mon Aug 03, 2009 12:40 pm

Gadi mi se sta su liberali uradili na zadnjim izborima (zombiji i to...), proslo je dosta ljudi za koje niko u eBiH nije cuo (pa ni ja) a kvalitetni ljudi iz drugih stranaka nisu prosli...
Aleksa Mungos
Aleksa Mungos
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 128
eRepublik BAM : 154
Join date : 2009-06-14
Location : West Republic Srpska

Na vrh Go down

Citizenship??? Empty Re: Citizenship???

Komentar by pasha_the_one Mon Aug 03, 2009 2:46 pm

Aleksa Mungos (citat):Gadi mi se sta su liberali uradili na zadnjim izborima (zombiji i to...), proslo je dosta ljudi za koje niko u eBiH nije cuo (pa ni ja) a kvalitetni ljudi iz drugih stranaka nisu prosli...

hajd nek su svi ostali "zasluzeno" usli... SU sta je radio pred kraj izbora... odjednom glasovi niotkuda... pa onda izbacivanje DSS-a iz utrke... i sve to... to ti se ne gadi???

ma BRAVO... !!! jesmo objektivni.. Wink
pasha_the_one
pasha_the_one
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 37
eRepublik BAM : 37
Join date : 2009-05-07
Age : 37
Location : Tuzla

http://www.hitovi.ba

Na vrh Go down

Citizenship??? Empty Re: Citizenship???

Komentar by Aleksa Mungos Mon Aug 03, 2009 6:14 pm

Pa gadi mi se i to ako je bilo tako ko sto ti kazes... Ja sam za sada ubjedjen da su liberali dobijali zombijske glasove na izborima, a za ovo jos nisam cuo...
Aleksa Mungos
Aleksa Mungos
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 128
eRepublik BAM : 154
Join date : 2009-06-14
Location : West Republic Srpska

Na vrh Go down

Citizenship??? Empty Re: Citizenship???

Komentar by pasha_the_one Mon Aug 03, 2009 11:47 pm

Aleksa Mungos (citat):Pa gadi mi se i to ako je bilo tako ko sto ti kazes... Ja sam za sada ubjedjen da su liberali dobijali zombijske glasove na izborima, a za ovo jos nisam cuo...
liberali ne iznose neke stvari u javnost... ne bave se time... ali bi uskoro mogli poceti...

Pozz
pasha_the_one
pasha_the_one
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Posts : 37
eRepublik BAM : 37
Join date : 2009-05-07
Age : 37
Location : Tuzla

http://www.hitovi.ba

Na vrh Go down

Citizenship??? Empty Re: Citizenship???

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu